صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
برنامه‌های متنوع فرهنگی - ايلام
1397/7/2 دوشنبه همزمان با ایام سوگواری ماه محرم؛ برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان ایلام برگزار شد همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم، کتابخانه‌های عمومی استان ایلام برنامه‌های فرهنگی متنوعی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، کتابخانه‌های عمومی ایلام همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، میزبان اعضا و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بودند.
کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) دره شهر با برگزاری نشست کتابخوان میزبان اعضای کتابخانه  و دوستداران کتاب و کتابخوانی شد؛ در این نشست کتاب های «حسین وارث آدم» اثر علی شریعتی، توسط محدثه ترک؛ «هفت شهر عشق» اثر مهدی خدامیان آرانی، توسط زینب سنگل؛ «یک غنچه صد زخم» اثر حسین سیدی، توسط آریاچهر کرمی و «عرفان عاشورایی» اثر محمد جواد رودگر، توسط زهرا حیدریان معرفی شد.
همچنین نمایشگاه کتاب عاشورا با ارائه آثار مرتبط با موضوع قیام امام حسین (ع) از منابع کتابخانه و نشست نقد و بررسی کتاب «آینه در کربلا» نوشته محمدرضا سنگری در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) برگزار شد. کتاب «آینه در کربلا» به بازشناسی واقعه کربلا پرداخته است. نویسنده کتاب پس از بررسی زمینه های نهضت در مدینه و هجرت و حرکت به مکه از افراد تاثیرگذار در این قیام سخن گفته و در بخش های دیگر کتاب، به قیام عاشورا، هجرت از مکه به سرزمین کربلا و استقرار کاروان در کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یارانش می پردازد.
نشست نقد و بررسی کتاب «فلسفه و عوامل جاودانگی نهضت عاشورا» اثر ابوالفضل بهشتی، انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در کتابخانه علامه دهخدا چالسرا برگزار شد. در این کتاب از عاشورا به عنوان حماسه ای شورانگیز در تاریخ بشری که مرزهای جغرافیایی و حتی اعتقادی را درنوردیده و مهر جاودانگی بر خود زده، یاد شده است. این اثر در قالب هشت فصل در پی آن است که با استمداد از آموزه های دینی و عقلی، پیرامون رمز و راز عاشورا به روشنگری بپردازد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 342