45
1393/12/17 يكشنبه در آخرین جلسه نقد کانون ادبی پویا در سال93: کتاب «افسون سبز» نوشته تکین حمزه لو نقد شد کتاب «افسون سبز» از مجموعه نو رسیده‌ها به بوته نقد و بررسی کانون ادبی پویا گذاشته شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، پانزدهمین و آخرین جلسه نقد کانون ادبی کتابخانه عمومی شهید باهنر با نقد کتابی از مجموعه نو رسیده‌ها با عنوان "افسون سبز" نوشته تکین حمزه لو با حضور اعضای کانون ادبی و کارشناس ارشد ادبیات عباسی برگزار شد.
مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر گفت: نقد این کتاب با هدف پرداختن به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و شناخت بهتر و دقیق تر جوانان در یافتن مسیر درست زندگی برگزار شد.
فزونی افزود: "رمان افسون سبز" یک واقعیت تلخ اجتماعی را درقالب رمان به تصویر کشیده و مشکلات و معضلات ازدواجی نا صحیح و به دور از واقع نگری را مورد بررسی قرار می دهد.
وی ادامه داد: تضاد میان عشق و عقل، تبی تند از عشقی کورکورانه و بی منطق که متاسفانه درجامعه رو به افزایش است و رسالت سنگینی از اهل قلم می طلبد تا نوشته هایشان هشداری باشد برای نسل جوان و نوجوان جامعه ی امروز ما، اما نکته اینجاست که رمان‌هایی از این دست تاریخ مصرف دارند و فقط در دوره ای خاص و برای مخاطبانی خاص قابل استفاده است کما اینکه نویسنده خود نیز به این مطلب اشاره می کند.
مریم عباسی کارشناس نقد کانون ادبی پویا نیز گفت: این کتاب به عنوان اولین اثر نویسنده از شخصیت پردازی خوبی برخورداراست دارای طرح و پیرنگ مناسبی است و خط سیر داستان مشخص است، توصیف های دقیق و جامع از شخصیت ها باعث می شود مخاطب در ذهن خود آنها را تجسم کند.
وی عنوان کرد: تکین حمزه لو نویسنده و مترجم معاصر ایرانی است که اولین کتاب او به نام افسون سبز در سال 1380 منتشر شد و در کمتر از دو ماه به چاپ دوم رسید.
عباسی بیان داشت: پس از موفقیت کتاب افسون سبز، وی تصمیم به ادامه رمان نویسی گرفت و تاکنون یازده تألیف و یک ترجمه در کارنامه خود دارد. رمان افسون سبز از معدود رمان‌های ایرانیست که به عنوان اولین اثر نویسنده اش در چاپ بیستم قابل دسترس است.
وی افزود: مضمون کتاب‌های تکین حمزه لو معضلات اجتماعی و بررسی آثار و عواقب آن روی مردم و زندگی هاست.
تعداد بازديد اين صفحه: 479