صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/1/29 پنجشنبه با هدف بررسی خسارات ناشی از سیل انجام شد؛ بازدید مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام از کتابخانه های مناطق آسیب دیده مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام در بازدیدهای میدانی از کتابخانه های عمومی استان، ضمن دیدار با کتابداران و بررسی مسائل و مشکلات آن ها، خسارات ناشی از سیل در این مراکز را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه کارشناسان ستادی در بازدیدهای میدانی از کتابخانه های عمومی سراسر استان، ضمن دیدار با کتابداران و بررسی مسائل و مشکلات آن ها، خسارات ناشی از سیل و بارندگی های فروردین ماه به فضا و امکانات این مراکز را بررسی کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی عمومی استان ایلام در این خصوص اظهار داشت: پس از بارش های سیل آسا در فروردین ماه ۹۸، بسیاری از شهرها و روستاهای درگیر سیلاب در استان، دچار خسارات فراوانی شدند و بخشی از امکانات و زیرساخت های این مناطق به طور جدی آسیب دید، بنابراین ضروری دانستیم که در اولین فرصت با سفر به مناطق آسیب پذیر استان، بررسی های لازم انجام شود.

جلیلیان خاطرنشان ساخت: با هشدارهایی که قبل از شروع بارش ها به رؤسای شهرستان ها و تمامی مسئولان کتابخانه ها و کتابداران داده شد و همچنین ارسال دستورالعمل مراقبتی در زمینه وقوع سیلاب ها، خوشبختانه خسارات جدی به کتابخانه ها و امکانات آنها وارد نشده است. با این حال به دلیل حجم بالای بارش ها و تداوم چند روزه آن ها، با بررسی دقیق و کارشناسی شد و مستندات تصویری از این ساختمان ها و گزارش لازم به اطلاع استانداری و ستاد بحران استان رسید.

مدیرکل کتابخانه عمومی استان ایلام ادامه داد: در بازدید صورت گرفته ضمن ابلاغ سلام دبیرکل محترم نهاد کتابخانه های عمومی کشور به کتابداران استان، مشکلات و مسائل آن ها مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه بیشترین آسیب متوجه بخش ماژین شهرستان دره شهر شده است، به گونه ای که تمامی راه های ارتباطی این بخش قطع شده بود، با وجود تلاش فراوان موفق به حضور در این بخش نشدیم امام به صورت تلفنی جویای وضعیت همکاران شده و طی جلسه ای مسئولیت بررسی این موضوع و اقدامات لازم به رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دره شهر محول شد که خوشبختانه با همکاری ستاد بحران استان موفق به حضور در این بخش شدند.

بيشتر
 [PageVisit]