صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/2/18 چهارشنبه پدر نخستین شهید مدافع حرم استان ایلام: ترویج فرهنگ رضوی در جامعه دارای اجر معنوی است پدر نخستین شهید مدافع حرم استان ایلام با دعوت از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج فرهنگ رضوی در جامعه را دارای اجر معنوی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، پدر شهید حشمت اله سهرابی، اولین شهید مدافع حرم استان ایلام با حضور در کتابخانه عمومی شهید مومنی الوار ارمو شهرستان دره شهر با اشاره به اهمیت جشنواره کتابخوانی رضوی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، عموم مردم را به شرکت در برنامه های این جشنواره دعوت کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه ما پیرو ائمه معصومین علیهم السلام هستیم و آن ها الگوی زندگی ما هستند باید در ترویج فرهنگ رضوی تلاش کنیم و این کار دارای اجر معنوی است است. فرهنگ ایثار و شهادت جوانان ما نیز برگرفته از زندگی ائمه معصومین است.

گفتنی است، نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام، حضرت معصومه سلام‌ الله علیها و حضرت احمدبن موسی علیه‌ السلام با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد علیه‌ السلام برگزار می‌شود. در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی۱۲ کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است. نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» و به دو شیوه مکتوب و الکترونیکی برگزار می شود. علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه اطلاع رسانی و ثبت نام جشنواره کتابخوانی رضوی به نشانی www.razavi.iranpl.ir  مراجعه کنند.

بيشتر
 [PageVisit]