صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/3/4 شنبه در آستانه ماه مبارک رمضان انجام شد؛ جشن بهار مهربانی در روستاهای سیل زده منطقه عرب رودبار استان ایلام برگزار شد در آستانه ماه مبارک رمضان، جشن بهار مهربانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با مشارکت فرمانداری و جمعی از ادارات شهرستان سیروان در منطقه سیل زده عرب رودبار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، در آستانه ماه مبارک رمضان، جشن بهار مهربانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با مشارکت فرمانداری و جمعی از ادارات شهرستان سیروان در منطقه سیل زده عرب رودبار این شهرستان برگزار شد. در این مراسم برنامه های فرهنگی و شاد اجرا و ۲۰۰ بسته فرهنگی شامل کتاب، اسباب بازی و نوشت افزار در بین کودکان و دانش آموزان توزیع شد.

در این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، هدف از اجرای این برنامه را ایجاد نشاط و کاهش آلام کودکان آسیب دیده در مناطق سیل زده دانست و گفت: همه ما وظیفه داریم در روزهای سخت در کنار هم باشیم و در این راستا نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر حسب وظیفه سازمانی خود که انجام کار فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی است، لازم دید در کنار سیل زدگان عزیز کشورمان باشد. بر این اساس با طراحی برنامه های بهار مهربانی، همراه با برگزاری جشن های شاد و مفرح، خوشبختانه توانسته است در یاری رسانی به سیل زدگان قدم های خوبی بردارد.

در بخش دیگری از این مراسم، گروه ۲ نفره تئاتر ایلام به اجرای برنامه ای شاد و مفرح پرداختند که مورد استقبال مردم به ویژه کودکان و نوجوانان قرار گرفت.

برگزاری مسابقه نقاشی در بین کودکان روستاهای سیل زده بخش عرب رودبار در حین اجرای این برنامه، از جمله فعالیت های جنبی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام بود. همچنین اداره بهزیستی شهرستان سیروان و اورژانس اجتماعی استان ایلام با اجرای برنامه ای تحت عنوان مداخلات روانی و اجتماعی پس از بحران، برنامه های مشاوره رایگان با محوریت کودکان، نوجوانان و زنان و نیز توزیع کتاب برگزار کردند.

لازم به ذکر است در پایان این برنامه علاوه بر اهدای جوایز نقدی به برندگان مسابقه طنز، تعداد بیش از ۲۰۰ بسته فرهنگی شامل اسباب بازی، کتاب و نوشت افزار در بین کودکان و دانش آموزان روستاهای سیل زده این منطقه، از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام توزیع شد.

بيشتر
 [PageVisit]