صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
 جشنواره کتابخوانی رضوی
1398/3/4 شنبه طی پیام هایی؛ مسئولان استان ایلام مردم را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند ائمه جمعه و فرمانداران چند شهرستان از استان ایلام در پیام هایی جداگانه، با اشاره به اهمیت جشنواره کتابخوانی در رضوی در شناخت سیره حضرت ثامن الحجج (ع) و نقش بارز آن در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، عموم را به شرکت فعالانه در این جشنواره دعوت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی ایلام، ائمه جمعه و فرمانداران چند شهرستان از استان ایلام در پیام هایی جداگانه، با اشاره به اهمیت جشنواره کتابخوانی در رضوی در شناخت سیره حضرت ثامن الحجج (ع) و نقش بارز آن در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، عموم را به شرکت فعالانه در این جشنواره دعوت کردند.

https://media.iranpl.ir/d/2019/05/22/3/165055.jpg

در پیام حجت الاسلام و المسلمین حاجیلری، امام جمعه شهر آبدانان، آمده است: این جشنواره، پل ارتباطی میان افراد اهل مطالعه، به ویژه جوانان با معارف اهل بیت (علیهم السلام) است.

وی در بخش دیگری از پیام خود، این جشنواره را، مصداق تلفیق هنر و معارف دین برای رسیدن به عمق دین و پیوند مطالعه با هنر با محوریت ولایت دانست و بر لزوم تقویت آن در ابعاد مختلف تاکید کرد.


https://media.iranpl.ir/d/2019/05/22/3/165060.jpg?ts=1558522184021

حجت الاسلام و المسلمین موسوی، امام جمعه شهر دهلران ضمن دعوت همگان به‌ویژه نوجوانان و جوانان برای شرکت در این جشنواره، از برنامه‌ریزی و تلاش دست‌اندرکاران جشنواره تقدیر کرد.

در متن این پیام آمده است: این جشنواره، اقدامی فرهنگی و با ارزش است و امیدوارم با کیفیت هرچه بهتر برگزار شده و همگان بتوانند از برکات بی‌شمار معنوی آن در حد کمال، بهره‌مند شوند. امید است خانواده‌ها نیز با مطالعه کتاب‌های زندگی و شخصیت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) بهره کافی را ببرند. جشنواره کتابخوانی رضوی از برنامه‌های فاخر فرهنگی است که باید باشکوه و در شان امام رضا(ع) برگزار شود.


https://media.iranpl.ir/d/2019/05/22/3/165058.jpg

مجید عسگری، فرماندار شهرستان دهلران، جشنواره کتابخوانی رضوی(ع) را مهم ترین رخداد فرهنگی کشور دانست. در متن پیام وی آمده است: این جشنواره نمونه یک اقدام شاخص در ترویج و معرفی چشمه جوشان علوم معارف عملی اهل‌بیت(ع) در گستره جهان اسلام و پشتوانه ای برای تقویت فرهنگ عمومی در جامعه اسلامی ایران ما است. جشنواره رضوی با هدف معرفی ابعاد زندگانی امام هشتم(ع)، حضرت معصومه(س)، امام جواع (ع) و حضرت احمدبن موسی(ع) برای تمامی اقشار و گروه های مختلف سنی در جامعه برنامه‌ریزی شده است که موجب گسترش کمی و کیفی زندگی، تفکر افراد و کاهش آسیب های اجتماعی و خانواده خواهد شد.


https://media.iranpl.ir/d/2019/05/22/3/165056.jpg

مراد یگانه، فرماندار شهرستان چرداول نیز عموم مردم را جهت شرکت گسترده در این جشنواره دعوت کرد. در متن پیام وی آمده است: جشنواره کتابخوانی رضوی یک فرصت ارزشمند برای افزایش آگاهی مردم نسبت به سیره و منش ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا (ع) است و باید باشکوه و در شأن و منزلت آن بزرگوار برگزار شود. عشق و ارادت مردم به امام رضا (ع) موجب برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره کتابخوانی رضوی می‌شود؛ بنابراین باید از این فرصت عظیم جهت گرایش جامعه به سمت کتابخوانی به ویژه مطالعه مفید استفاده کنیم.


https://media.iranpl.ir/d/2019/05/22/3/165054.jpg

در متن پیام جواد رحیمی مقدم، فرماندار سیروان نیز آمده است: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مناسب برای شناخت هرچه بهتر سیره و سبک زندگی حضرت ثامن الحجج (ع) و الگوبرداری مردم از سبک زندگی ایشان خواهد بود، معرفی و شناختن کرامات واقعی امام رضا (ع) و تفکیک این معارف در عرصه های مختلف زندگی انسان و همچنین تفکیک این آموزه های مترقی بر اساس مخاطب هدف اعم از جوانان، بزرگسالان، خردسالان، بانوان و ...، می تواند بسیار مفید باشد. انتظار می رود این برنامه فرهنگی با مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم و ادارات به بهترین شکل ممکن برگزار شده تا گامی در راستای نهادینه شدن فرهنگ متعالی اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ مطالعه در بین خانواده ها باشد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 54