صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/4/3 دوشنبه با هدف توسعه و ترویج کتابخوانی انجام شد؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی روستایی خیام حاضرمیل دهلران در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی و ارائه خدمات به اعضا و مراجعان، کتابخانه روستایی خیام حاضرمیل شهرستان دهلران در خرداد ماه ۱۳۹۸میزبان برنامه های متنوعی بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان ایلام، کتابخانه روستایی خیام حاضرمیل شهرستان دهلران در خرداد ماه ۱۳۹۸ میزبان برنامه های متنوعی، در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی و ارائه خدمات به اعضا و مراجعان بود.

زهرا احمدی، مسئول کتابخانه خیام حاضرمیل دهلران در این خصوص گفت: کارگاه آموزشی ایمنی در مناطق مرزی با همکاری هلال احمر شهرستان دهلران و با هدف آگاه سازی اعضا برگزار شد. در این کارگاه آموزشی، نحوه تردد در مناطق سیل زده، برخورد با اشیای مشکوک و نحوه اطلاح رسانی به اعضا آموزش داده شد.

وی همچنین گفت: جلسه معرفی و جمع خوانی کتاب «برادر من تویی»، از دیگر برنامه برگزار شده توسط این کتابخانه بوده است. این کتاب، زندگینامه داستانی حضرت عباس علیه السلام است که با قلمی روان و نثری دل‌چسب می کوشد تا زوایای گوناگونی از زندگی و زمانه این مرد بزرگ را از دوران کودکی تا شهادت روایت کند. از لحظاتی که هم پای امیر المومنین علیه اسلام کوچه های کوفه را برای کمک به یتیمان و نیازمندان می پیمود تا زمانی که در رکاب حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام درس عشق و معرفت را به عالم آموزش می داد.

مسئول کتابخانه خیام حاضرمیل اضافه کرد: برگزاری سومین نشست کتابخوان کتابخانه ای از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز از دیگر فعالیت های انجام شده بود. در این نشست کتاب های «فصل فیروزه» اثر محبوبه زارع، «سیره تقوی» اثر جواد محدثی، «راز آن بوی شگفت» اثر فریبا کلهر، «در عصمت» اثر علی اشرف عبدی، «درختی که بال در آورد» اثر مجید ملا محمدی، معرفی شد.

احمدی ادامه داد: برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی همزمان با سالروز ملکوتی ارتحال امام خمینی (ره)، تهیه روزنامه دیواری توسط اعضای کودک، برگزاری مسابقه نقاشی، معرفی منابع نهمین جشنواری کتابخوانی رضوی در سالن ورزشی شهدای حاضرمیل و برنامه های متنوع به مناسبت روز آزاد سازی خرمشهر، از جمله فعالیت های فرهنگی این کتابخانه در خرداد ماه بوده است.

بيشتر
 [PageVisit]