صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/4/5 چهارشنبه با محوریت برگزاری مطلوب جشنواره کتابخوانی رضوی انجام شد؛ دیدار مدیران‌کل کتابخانه های عمومی ایلام و صدا و سیمای مرکز استان مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام به منظور برگزاری مطلوب جشنواره کتابخوانی رضوی با محمد بازوند، مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با محمد بازوند، مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد در دوره مدیریت جدید این سازمان، همکاری های متقابل و سازنده ای شکل گیرد.

در ابتدای این دیدار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، گفت: وجود ۴۴ باب کتابخانه عمومی در استان ایلام، ظرفیت مطلوبی برای توسعه فرهنگی در اختیار ما قرار داده است. تلاش شده که توزیع کتابخانه ها در سطح استان براساس نیازهای مطالعاتی هر منطقه انجام شود تا مردم به راحتی به این مراکز دسترسی داشته و از خدمات متنوع آن ها بهره مند شوند.

جلیلیان در ادامه بیان کرد: برنامه های متنوعی با هدف توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه در کتابخانه های عمومی اجرا می شود که نقش موثری در جذب مخاطب، به ویژه در گروه های سنی کودک و نوجوان داشته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود، به نقش و اهمیت جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: این جشنواره یکی از بزرگ ترین رویدادهای کتابخوانی در سطح کشور است و ما برای اجرای با کیفیت آن نیازمند همکاری سازمان ها و ادارات دیگر، به ویژه صدا و سیمای مرکز استان هستیم. بر این اساس از آنجا که صدا و سیما به عنوان دستگاهی با رویکرد اطلاع رسانی، موثرترین و فراگیرترین رسانه جمعی در سطح استان بوده و از ظرفیت های بسیار خوبی چون خبرنگاران، برنامه سازان، هنرمندان و طیف وسیعی از کارشناسان برخوردار است، ایجاد تعامل سازنده با این مجموعه به ویژه در زمینه تبیلغات و اطلاع رسانی برنامه های نهمین دوره ی جشنواره کتابخوانی رضوی برای ما بسیار ارزشمند است.

در ادامه این دیدار، محمد بازوند، مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام، ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو اداره کل، گفت: کتابخوانی در بین هر ملتی منشأ رشد و توسعه بوده است و از رهگذر کتابخانه ها و سالن های مطالعه است که بسیاری از کشورها به پیشرفت مادی و معنوی رسیده اند. بنابراین خدمات این حوزه برای همیشه ماندگار خواهد بود.

وی اشاره کرد: کتابخانه های عمومی مکان های مناسبی برای دوربین های صدا و سیما هستند تا با برنامه سازی ها و تهیه گزارش های خوب، در شناساندن این اماکن و معرفی خدمات متنوع آن ها به عموم مردم کمک کنند.

بازوند ادامه داد: واقعیت این است که با هجوم رسانه های جدید به ویژه  فراگیر شدن فضای مجازی، آسیب های جدی متوجه اماکنی چون کتابخانه های عمومی است که در اثر هر نوع کم توجهی و سهل انگاری بروز خسارات جبران ناپذیر محتمل است. بنابراین ما وظیفه داریم در این شرایط حساس مردم را به سمت کتابخوانی سوق دهیم؛ از طریق تعاملی که با اداره کتابخانه های عمومی استان خواهیم داشت، امیدواریم در زمینه های مختلف مانند پوشش برنامه های کتابخوانی، معرفی تازه های نشر در محل کتابخانه ها و همچنین پخش پیام های مثبت و ترغیب کننده، بتوانیم موثر واقع شویم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان ایلام در پایان خاطرنشان کرد: ما آمادگی خود را در زمینه اطلاع رسانی و پوشش مناسب برنامه های نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان اعلام می کنیم و تمام تلاش ما این خواهد بود که در برگزاری مطلوب این جشنواره اثرگذار باشیم.

بيشتر
 [PageVisit]