صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/4/5 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن های عمومی دهلران برگزار شد نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران در سال ۹۸ به ریاست مجید عسکری، فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران در سال ۹۸ به ریاست مجید عسکری، فرماندار شهرستان و با حضور مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دیگر اعضای انجمن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام  اظهار داشت: کتاب و کتابخانه، در راه شکوفایی و بالندگی افراد و جوامع نقش سازنده‌ای ایفا می کند. کتاب یکی از راه‌های کسب دانایی و توانایی است و کتابخانه ها بستری مناسب جهت تدوین سطوح گسترده دانش بوده و در سیاست گذاری، تصمیم سازی، توسعه و عمران و تمامی مقوله های کاربردی بسیار اثر گذار هستند.

وی در خصوص نقش دولت در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اظهار داشت: توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، عزمی همگانی می‌ طلبد و در این بین سهم دولت نیز بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان استان ایلام، خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی(ع) مهم ترین رخداد فرهنگی کشور، نمونه یک اقدام شاخص در ترویج و معرفی چشمه جوشان علوم معارف عملی اهل‌بیت(ع) در گستره جهان اسلام و پشتوانه ای برای تقویت فرهنگ عمومی در جامعه اسلامی ایران ما است؛ این جشنواره با هدف معرفی ابعاد زندگانی امام هشتم(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمدبن موسی(ع) برای تمامی اقشار و گروه های مختلف سنی در جامعه برنامه‌ریزی شده است که موجب گسترش کیفی زندگی و تفکرات افراد و کاهش آسیب های اجتماعی و خانواده خواهد شد.

جلیلیان در ادامه اظهار داشت: انتظارات ما از دستگاه های اجرایی شهرستان، در مرحله اول شرکت کارکنان و پرسنل در جشنواره کتابخوانی رضوی است. همچنین انجام تبلیغات میدانی در محیط اداری و بازتاب آن در پرتال سازمانی، دعوت و ترغیب گروه های هدف هر سازمان، تاکید بر مشارکت برخط، دعوت مدیران دستگاه ها جهت شرکت عمومی مردم در جشنواره، از دیگر انتظارات ما است که امیدواریم شاهد همکاری های خوبی در این زمینه باشیم.

در بخش دیگری از این جلسه، قدرت چراغی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ارائه گزارشی جامع از فعالیت ها و عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان، از فرماندار شهرستان دهلران تقاضا کرد که اعتبارات در خور توجه ای جهت ارتقای کیفیت این فضاهای فرهنگی اختصاص دهد.

بيشتر
 [PageVisit]