صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/4/12 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه کمیته عفاف و حجاب اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد جلسه کمیته گسترش عفاف و حجاب اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام با موضوع برنامه ریزی فعالیت های هفته عفاف و حجاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه کمیته گسترش عفاف و حجاب با موضوع برنامه ریزی فعالیت های هفته عفاف و حجاب(۲۱ تیرماه سال جاری)، با حضور اعضای این کمیته، در اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد.

در این جلسه پیرامون رعایت قوانین و مقررات اداری برابر با بخشنامه ها و دستورالعمل های ارسالی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ستاد کمیته عفاف و حجاب استانداری در ارتباط با مراجعه کنندگان بحث و تبادل نظر شد. همچنین لزوم همکاری برای ارتقای سطح آگاهی، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و تبلیغات محیطی با موضوع رعایت نکات صرفه جویی در کتابخانه های عمومی مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مصوب شد جهت بالا بردن سطح آگاهی عمومی در ارتباط با حجاب و عفاف، اقدامات متنوعی مانند برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت آشنایی با عفاف و حجاب در کتابخانه های عمومی، برگزاری مسابقه فرهنگی به صورت مکتوب از کتاب های مرتبط با عفاف و حجاب ویژه اعضا و همکاران کتابخانه های عمومی، جمع آوری سخنان بزرگان در قالب پوستر و در جهت گسترش عفاف و حجاب و  نصب در سالن های مطالعه کتابخانه های عمومی در دستور کار قرار گیرد.

لازم به ذکر است جهت مقابله با بد حجابی در کتابخانه های عمومی سطح استان، مقرر شد اقداماتی انجام شود؛ بر این اساس مسئولان و کتابداران کتابخانه های عمومی با شناسایی افراد محجبه، در روز ۲۱ تیر ماه  (هفته عفاف و حجاب) از آنان تقدیر خواهند کرد. شناسایی و معرفی کتاب های برتر با موضوع عفاف و حجاب از طریق سامانه پیامکی به اعضای کتابخانه های عمومی، از طریق اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام نیز از دیگر فعالیت های برنامه ریزی شده است.

بيشتر
 [PageVisit]