صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/4/12 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان آبدانان برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان آبدانان در سال جاری، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام و فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان آبدانان در سال جاری، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام و فرماندار این شهرستان برگزار شد. 

در این جلسه، مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، ضمن تقدیر از اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان آبدانان به دلیل توجه به امر کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: خواندن، حقوق فردی محسوب می شود که باید به آن توجه ویژه ای داشت. لذا انتظار می رود که در تصمیم گیری ها و تنظیم قوانین به این حق که از حقوق حیاتی ملت به شمار می آید، اهتمام ویژه ای شود. داشتن زندگی سعادتمند، نیازمند آموزش صحیح است و درست ترین مسیر آموزش نیز بهره مندی از ظرفیت کتاب است. در این راستا شایسته است تمامی دستگاه ها به وظایف خود به درستی عمل کرده تا آسیب های اجتماعی به حداقل برسد. 

جلیلیان در ادامه سخنان خود به برنامه های فرهنگی در سطوح مختلف ملی، استانی و شهرستانی اشاره کرد و گفت: از جمله برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سیل اخیر می توان به توزیع بالغ بر ۶۰۰ بسته فرهنگی همراه با برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در مناطق سیل زده استان اشاره کرد که با اسقبال اهالی مواجه شد. همچنین از برنامه های مهم ملی و در دست اجرا در مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی است که تاکنون بیش از ۶ هزار نفر در بخش اینترنتی جشنواره مشارکت داشته اند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه اظهار داشت: تجلیل از نویسندگان و چهره های ماندگار شهرستان، مسابقه فرهنگی در دهه کرامت و نیز همایش حقوق شهروندی در دستور کار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با تعامل و همکاری اعضای انجمن و ادارات شهرستان قرار دارد.

در ادامه سیروس مرادحاصلی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان، ضمن تقدیر از حضور اعضا و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، بیان کرد: کار فرهنگی اگر با برنامه ریزی و محتوای خوب برگزار شود، مطمئناً جذابیت دارد؛ شایسته است برای توسعه کتاب و کتابخوانی این مقوله مورد توجه قرار گیرد.

مرادحاصلی همچنین مواردی از قبیل بحث کتابخانه شماره ۲، بازدید از کتابخانه های سطح شهرستان، برگزاری جلسه انجمن در یکی از بخش ها و اجرای برنامه های فرهنگی و اوقات فراغت در کتابخانه ها را از برنامه هایی دانست که در دستور کار انجمن قرار دارد.

همچنین در این جلسه، اردشیر بوستانی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان آبدانان، ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت و نیازمندی های کتابخانه های شهرستان، بیان کرد: تعامل دستگاه ها در مسائل فرهنگی در پیشبرد اهداف انجمن کتابخانه ها نقش موثری ایفا می کند و برنامه ما حرکت کردن در این مسیر تعریف شده، خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به برنامه های اداره کتابخانه های این شهرستان، بیان کرد: پیگیری کمبود نیروی انسانی در کتابخانه امیرکبیرآبدانان، ایجاد کتابخانه سیار، بازدید اعضای انجمن به همراه فرماندار از کتابخانه های شهرستان، احداث کتابخانه شماره ۲ و ایجاد تعامل سازنده مدیریت آموزش و پرورش در راستای برنامه های فرهنگی، از موارد در دست اقدام است.

گفتنی است، بازدید فرماندار و اعضای انجمن از کتابخانه های عمومی شهرستان، تشکیل جلسه آتی انجمن در شهر سراب باغ، تخصیص اعتبارات لازم جهت تعمیر، تجهیز و احداث کتابخانه ها، همکاری فرمانداری و دستگاه های فرهنگی با اداره کتابخانه ها ی عمومی در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی و اوقات فراغت، تجلیل از نویسندگان و چهره های ماندگار بومی با مشارکت ادارات کتابخانه ها، ارشاد، آموزش و پرورش، شورا و شهرداری، برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت دهه کرامت و برگزاری همایش حقوق شهروندی با مشارکت و همکاری شهرداری، شورا و اداره کتابخانه ها از مصوبات این جلسه بود.

بيشتر
 [PageVisit]