صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/4/17 دوشنبه به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ برنامه ریزی برای برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی در زندان های ایلام اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی استان ایلام میزبان جلسه برنامه ریزی برای برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی در زندان های استان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه برنامه ریزی برای برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی در زندان های استان ایلام، با حضور مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و عبدالمجید کشوری، مدیرکل زندان های استان ایلام، تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه عبدالمجید کشوری، مدیرکل زندان های استان ضمن تقدیر از همکاری و تعامل مستمر اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اظهار داشت: به تناسب جمعیت گروه های هدف، یک باشگاه با ۱۲ عضو تشکیل می شود. اعضای باشگاه با مطالعه کتب برگزیده، خلاصه نویسی و بیان آن برای سایر هم گروهی ها، مطالب و محتوای کتاب ها را به اشتراک می گذارند. همچنین گروه های هدف در پایان می توانند نظرات یا پیشنهادات خود را طی نامه ای به مولف کتاب ارسال کنند.

کشوری تصریح کرد: مهم ترین هدف از برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی، افزایش سرانه مطالعه در بین زندانیان و اجرای کارگروهی است. انتظار می رود بهره مندی از ظرفیت نهاد کتابخانه های عمومی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تأمین محتوا، منابع و اعزام کارشناسان این حوزه به منظور آموزش و توجیه بیشتر، به اصلاح، بازپروری و بازگشت سالم زندانیان به جامعه منجر شود.

همچنین در این دیدار، مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، اظهار داشت: شایسته است مسئولان حق خواندن را برای مردم به رسمیت شناخته و شرایط دسترسی آسان به  کتاب و کتابخانه را برایشان فراهم کنند.

وی گفت: در محیط زندان که از آن به محیط اصلاح و تربیت نام برده می شود، توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی یک ضرورت است؛ چرا که کتابخوانی در کاهش جرم تاثیر بسزایی دارد.

جلیلیان اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جهت تنوع بخشی به منابع کتابخانه زندان ها و فراهم سازی زمینه های لازم برای توسعه کتابخوانی در محیط هایی با شرایط خاص، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

بيشتر
 [PageVisit]