صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/5/2 چهارشنبه به مناسبت دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب؛ نشست کتابخوان جمعیت زنان فرهیخته استان ایلام برگزار شد به مناسبت دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب نشست کتابخوان ویژه زنان فرهیخته استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، به همت فرشته قاسمی گودرزی، کارشناس امور مشارکت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، همزمان با سالروز ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت معصومه (س) و نیز هفته عفاف و حجاب، نشست کتابخوان با موضوع عفاف و حجاب در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد. در این نشست ۵ اثر مرتبط با موضوع عفاف و حجاب ارائه و معرفی شد.

«راز حجاب» نوشته مسعود صفی یاری، انتشارات نورالسجاد/ ارائه دهنده: ناهید امیدی (کارشناس روابط عمومی شهرداری ایلام)

این کتاب در هفت فصل تدوین شده و به موضوعاتی چون حجاب در اسلام، حجاب در آینه تاریخ، حجاب و اخلاق، حجاب در دنیای امروز، بهانه ها، حجاب از زوایای گوناگون و فقه حجاب می پردازد. در این کتاب موضوع حجاب در قالب پرسش و پاسخ برای نوجوانان و نسل جوان بیان شده و حجاب از زوایای متفاوتی مورد توجه قرار گرفته است. «راز حجاب» به منظور ترویج و آموزش مفاهیم و فلسفه حجاب به سفارش مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۹ تألیف شده است.

«فضیلت حجاب و پیامد های بدحجابی» اثر محمد علی نیاکان، انتشارات زانا/ ارائه دهنده: فرحناز چولکی(کارشناس ادبی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان)

 این کتاب در هفت فصل تالیف شده و به اهمیت حجاب و عوامل مؤثر در گسترش آن پرداخته و به شیوه ها و راه های اشاعه آن در جامعه اشاره دارد. علاوه بر آن پیامد های بدحجابی و عوامل مؤثر در ایجاد بد حجابی در جامعه در این اثر مورد توجه قرار گرفته و با زبانی روان و شیوا و دسته بندی منظم نگارش شده است.

«مسئله حجاب» نویسنده شهید مرتضی مطهری، انتشارات سازمان تبلیغات اسلامی/ ارائه دهنده: احترام عزیزی (مدرس حوزه علمیه)

کتاب «مسئله حجاب»، سلسله سخنرانی‌های استاد مطهری در موضوع حجاب است که در پنج بخش تدوین شده است.

«عفت و حیا» اثری از امور تبلیغات سازمان عقیدتی ناجا/ ارائه دهنده: فریبا محمدی (مشاور فرماندهی نیروی انتظامی استان)

این اثر در ۶ فصل، شامل معنای حیا و عفت،: حیا و عفت در قرآن، اهمیت حیا و عفاف در احادیث، ماهیت حیا و عفت در احادیث، آثار و نتایج حیا و عفاف و حیا و عفاف در سیرة پیشوایان تهیه و تنظیم شده است.

«ششصد پرسش و پاسخ پیرامون حضرت زهرا(س)» نوشته میر علی محمد نژاد، انتشارات سنا/ ارائه دهنده: فاطمه آشناگر ( فرمانده پایگاه ثارالله)

این کتاب در قالب ۶۰۰ پرسش و پاسخ با استناد به آیات قرآن، احادیث و روایات، شامل مطالبی درباره فضایل، کرامات و شرح حال حضرت فاطمه زهرا (س) است. «ولادت و دوران کودکی حضرت فاطمه زهرا (س)»، «اسامی، کنیه‌ها و القاب حضرت فاطمه زهرا (س)»، «سخنان حضرت فاطمه زهرا (س)»، «زندگانی سیاسی و اجتماعی حضرت فاطمه زهرا (س)»، «فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س)»، «شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)»و «حضرت فاطمه زهرا (س) در کلام علماء و دانشمندان» عناوین فصول این کتاب است.

بيشتر
 [PageVisit]