صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/5/2 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مهران برگزار شد نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهران در سال ۹۸، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهران در سال جاری، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با تأکید بر اهمیت تشکیل منظم جلسات انجمن گفت: راه تحوّل کتابخانه‌ها از دل این جلسات می‌گذرد. کتاب یکی از شاخص‌های اصلی برای سنجش جوامع توسعه یافته است. توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه موجب ارتقای سطح علمی در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: کتاب محصول تجربه ‏های بشری و خلاقیت‏ های ذهنی انسان است و سهم کتاب در انتقال دانش‏ گاهی به مراتب بیشتر از دیگر ابزار آموزشی است. پدید آوردن آثار علمی و فرهنگی مکتوب، از توصیه‏ های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می‏ کند و به عنوان یک میراث فرهنگی برای نسل‏ های آینده ماندگار می ‏شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین با اشاره به رشد میزان مشارکت مردم استان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از تمامی تلاشگران در این حوزه قدردانی کرد.

جلیلیان بیان کرد: برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و توسعه مؤلفه های فرهنگی در جامعه، باید به کتاب و کتابخوانی بیشتر توجه شود. بنابراین کتابخانه های عمومی استان این آمادگی را دارند که با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری در زمینه غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی کنند.

طالب جاسمی، معاون سیاسی- امنیتی فرماندار نیز در این جلسه با اشاره به موقعیت سیاسی و استراتژیکی شهر مرزی مهران و نقش کتابخانه ها در این شرایط، بیان کرد: پیگیری‌های لازم در بحث اعتبارات سال ۱۳۹۸ با توجه به نیازمندی‌های کتابخانه‌ها انجام خواهد شد.

همچنین آذر پیرا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های ۳ ماه گذشته کتابخانه‌های عمومی، به ضرورت ایجاد کتابخانه‌های روستایی در بخش مرکزی مهران اشاره کرد و گفت: مناطق شهرک اسلامیه، چالاب، چنگوله و بان‌رحمان نیازمند توسعه فضای فرهنگی هستند و ایجاد کتابخانه در این مناطق، به کاهش آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی اقشار روستایی و غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان کمک می کند.

بيشتر
 [PageVisit]