صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود1398/5/23 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوان رضوی شهرستان دره شهر برگزار شد آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوان رضوی شهرستان دره شهر، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جمعی از مسئولین، برگزیدگان و منتخبین، دوشنبه ۲۰ مردادماه در محل آمفی تئاتر کتابخانه امام خمینی(ره) دره شهر، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوان رضوی شهرستان دره شهر، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جمعی از مسئولین، برگزیدگان و منتخبین و همچنین با استقبال جمعی از مردم، در روز دوشنبه۲۰ مردادماه در محل آمفی تئاترکتابخانه امام خمینی(ره) دره شهر، برگزار شد.

در این مراسم، مراد جلیلیان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از برنامه های مورد تاکید نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که در بخش های مختلف در سطح ملی برگزار می شود و در استان ایلام نیز خوشبختانه هر ساله با توجه به استقبال عموم مردم برنامه های متنوعی برگزار می شود در این راستا شاهد رشد خوب مشارکت کنندگان هستیم.

وی گفت: نهمین دوره این جشنواره از ابتدای سال در دستور کاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام قرار گرفت اما به دلیل وقوع سیل در نقاطی از استان، و طرح برنامه بهار مهربانی از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور و تلاقی آن با این جشنواره، مقداری با تاخیر مواجه شد اما با تلاش مجدانه مجموعه همکاران، خوشبختانه توانسیم از نیمه اردیبهشت مراحل اجرایی این هدف را آغاز کنیم. در جهت به ثمر رسیدن این برنامه به بهترین شکل ممکن تلاش فراوانی نیز صورت گرفت و خوشبختانه امروز شاهد موفقیت آن در سطح استان هستیم و همچنین رشد ۲۴.۵ درصد میزان مشارکت عمومی نسبت به سال گذشته موید این موضوع است.

جلیلیان اضافه کرد: در شهرستان دره شهر مجموعا ۱۳۷۴ نفر در بخش آنلاین و مکتوب و درسطوح مختلف فردی و خانوادگی شرکت کردند و تعداد ۱۱ نفر برگزیده شدند که به پاس تلاش و زحمت این عزیران، با اهدا لوح و جوایز نقدی، در این مراسم از این عزیزان تقدیر به عمل خواهد آمد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در پایان از عموم مردم، مسئولین، ادارات و سازمان های مختلف که در برگزاری آبرومندانه این جشنواره در شهرستان دره شهر مشارکت داشتند تقدیر کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین شمسی، امام جمعه موقت شهر دره شهر، با تقدیر از همت و تلاش دست اندارکاران نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ادارات تابعه آن در گسترش فرهنگ علوی و سیره معصومین (ع) به ویژه امام رضا (ع)، به پاره ای از اوصاف و همچنین خدمات ارزنده ایشان به فرهنگ تشیع پرداخت و گفت: امام رضا(ع) در راستای اعتلای علم و دانش افروزی تلاش های تابنده ای داشتند که به این خاطر به عنوان عالم اهل بیت (ع) زبانزد عام و خاص شدند و این تلاش ها در دوره ای بود که فعالیت های فرقه ای منحرف در جامعه اسلامی به وجود آمده و فرهنگ حاکم را متلاطم و پریشان کرده بود.

وی در ادامه، گفت: در این شرایط، وظیفه امام رضا (ع) بسیار سنگین بود و از این جهت حرکتی بزرگ و پرشکوه در راه هدایت جامعه در پیش گرفت و این راه چیزی نبود جز مسیر علم آموزی و راه علم، که از قضا بسیار موثر افتاد.

در پایان این مراسم با حضور مسئولین، از ۱۱ برگزیده نهمین دوره جشنواره کتابخوان رضوی در شهرستان دره شهر تقدیر به عمل آمد.

بيشتر
 [PageVisit]