صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/5/28 دوشنبه با برگزاری مراسم اختتامیه؛ ۹ برگزیده نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان مهران تقدیر شدند آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان مهران، با تقدیر از ۹ برگزیده این جشنواره در آمفی تئاتر کتابخانه امام رضا(ع)، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان مهران، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جمعی از مسئولین، برگزیدگان و منتخبین و همچنین با استقبال جمعی از مردم، یکشنبه ۲۷مرداد ماه در آمفی تئاتر کتابخانه امام رضا(ع)، برگزار شد.

مراد جلیلیان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در این مراسم با  ارائه گزارشی از روند برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: جشنواره رضوی برنامه کلان کشوری است که با مشارکت چندین دستگاه فرهنگی کشور و در بخش ها و موضوعات گوناگون برگزار می شود. بخش کتابخوانی آن که از بخش های اصلی و پر اهمیت این جشنواره است، به نهاد کتابخانه های عمومی کشور واگذار شده و امسال نهمین دوره آن با مشارکت بیش ۱۳۶۴۰۰۰ نفر در کتابخانه های عمومی سراسر کشور برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره در استان ایلام با تلاش مجموعه همکاران اداره کل، از نیمه اردیبهشت ماه، مراحل اجرایی جشنواره در ۲ بخش مکتوب و آنلاین و در قالب مسابقه، نقاشی و پویش مجازی آغاز شد که با جلب مشارکت ۱۳۶۲۵ نفر از مردم ایلان و رشدی ۲۴.۵ درصدی به سال گذشته، به پایان رسید.
 

https://media.iranpl.ir/d/2019/08/19/0/172916.jpgجلیلیان تاکید کرد: سهم شهرستان مهران از میزان مشارکت عمومی در این جشنواره،
۱۳۱۷ نفر است که در بخش آنلاین آن ۶۴۲ نفر و در بخش مکتوب ۶۷۵ نفر شرکت داشتند و امروز در این مراسم از ۹ نفر برگزیده شهرستان در جشنواره تجلیل خواهد شد.

همچنین در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین ایزدی از استادان حوزه علمیه شهرستان مهران، در سخنانی گفت: در دین مبین اسلام و در کلام الله مجید، از کتاب و کتابخوانی بسیار یاد شده است و می بینم بالاترین معجزه پیامبر (ص) کتاب بود و در این معجزه بزرگ اولین آیاتش بنام اقراء آغاز شده است که نشان از ارزش بالای مطالعه، خواندن و علم آموزی است. همچنین در جای جای این کلام مبین به قلم، همان ابزار نوشتن قسم یاد شده است که باز هم نشان از اعتبار بالای آن دارد.
 

https://media.iranpl.ir/d/2019/08/19/0/172915.jpg


حجت الاسلام و المسلمین ایزدی افزود: رشد مشارکت ها در جشنواره کتابخوانی رضوی بسیار امیدوارکننده است و زمینه مناسبی برای کتابخوانی به شمار می رود. امیدواریم مسئولین برای بسط و رونق بیشتر این جشنواره که مزین به نام امام رضاه (ع) است، همکاری لازم را داشته باشند.

در پایان این مراسم از ۹ نفر برگزیده نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان مهران و در بخش های مختلف آن، با اهداء لوح و جوایز نقدی تقدیر شد.
 

https://media.iranpl.ir/d/2019/08/19/0/172917.jpg

https://media.iranpl.ir/d/2019/08/19/0/172918.jpg

https://media.iranpl.ir/d/2019/08/19/0/172920.jpg

بيشتر
 [PageVisit]