صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/6/13 چهارشنبه به میزبانی کتابخانه مرکزی ایلام؛ کارگاه آموزشی «کتاب درمانی کودکان» برگزار شد به مناسبت سالروز بزرگداشت شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک، کارگاه آموزشی «کتاب درمانی کودکان» ویژه مادران خانه دار در کتابخانه مرکزی ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، همزمان با سالروز بزرگداشت شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک، کارگاه آموزشی «کتاب درمانی کودکان» ویژه مادران، با حضور پرویز کریمی، فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در کتابخانه مرکزی ایلام برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی، رمضان بشاره صیفی، سرپرست کتابخانه مرکزی ایلام، ضمن خوش آمدگویی به حضار، یکم شهریور ماه، سالروز ولادت دانشمند و طبیب نامدار ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک را به جامعه پزشکی ایران اسلامی تبریک گفت.

وی در ادامه با اشاره به نقش والدین به عنوان الگویی برای فرزندان، بیان کرد: والدین همانطور که برای نیازهای جسمی کودکان از قبیل سلامتی،‌ غذا، پوشاک و ... هزینه می کنند، بایستی به غذای روح کودک و شیوه پرورش اندیشه و شخصیت کودک نیز اهمیت دهند.

در ادامه پرویز کریمی، پزشک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان، اظهار داشت: کودک یک بالغ کوچک شده نیست؛ بلکه شخصیت مجزایی است. در زمینه تقویت جسم کودک تاکنون پژوهش های زیادی انجام شده و تقویت جسمانی وی از بدو تولد طبق برنامه مشخصی انجام می شود. در حالی که در زمینه تقویت روحی و فکری کودک برنامه ای وجود ندارد. کودکی، دوره ای است که رفتارها در آن شکل می گیرد. خانواده ها نباید انتظار داشته باشند که کودکان ناکامی های آنان جبران کنند. کودک باید بر اساس استعدادی که دارد، تربیت شود.

وی در ادامه به اهمیت کتاب و اثرگذاری کتاب درمانی در سنین کودکی اشاره کرد و گفت: خانواده ها باید کودکان را از زمان جنینی با کتاب آشنا کنند. در مراحل بعدی، برای آموزش کودک، هیچ چیزی بهتر از ورق زدن کتاب نیست. بهتر است که کتاب به صورت فیزیکی در دست کودکان قرار گیرد. همچنین بهتر است که در ابتدا کودک با کتاب های مصور آشنا شود.

کریمی بیان کرد: امروزه کودکان به صورت فیزیکی در کنار خانواده های خود نیستند و فضای مجازی جای خود را به حضور فیزیکی داده است در این مورد باید تجدید نظر شود و کودکان را با کلاس های آموزشی و خواندن کتاب سرگرم کرد.

گفتنی است، پایان این کارگاه آموزشی به پرسش و پاسخ اختصاص یافت.

بيشتر
 [PageVisit]