صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/6/24 يكشنبه در راستای توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیران‌کل کتابخانه های عمومی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با هدف استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های موجود جهت تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با هدف استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های موجود جهت تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، دیدار و گفتگو کرد.

مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، در این دیدار با تبریک انتصاب اسدالله تولیده به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی ایلام و خدمات این مراکز پرداخت.

وی ادامه داد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و همچنین تکریم خانواده های آنها وظیفه ای است فرادستگاهی، و هر کس به نوبه خود باید در این راستا تلاش کند. بر این اساس در طول سال های گذشته برنامه های متنوعی، مانند دیدار با خانواده های معظم شهدا در ایامی مانند هفته کتاب و هفته دفاع مقدس داشته ایم. همچنین برنامه هایی چون نقد، جمع خوانی، رونمایی و نشست های کتاب خوان با محوریت دفاع مقدس و شهدای گرانقدر برگزار کرده ایم. بعلاوه به زودی، ۳ اثر از نویسندگان بومی استان در این زمینه، در شهرستان های سیروان و چرداول، نقد و بررسی خواهد شد.

جلیلیان ادامه داد: از مجموع ۴۳ باب کتابخانه عمومی در سطح استان، ۱۲ باب از آن ها که از سال ۱۳۹۲ تاکنون افتتاح شده، به نام شهدا مزین است و ان شاء الله در نام گذاری کتابخانه های تازه تاسیس نیز این مسئله مورد توجه قرار خواهد گرفت. ایجاد بخش ایثار و شهادت در تمام کتابخانه های استان همراه با نصب تصاویر شهدای گرانقدر براساس اقتضائات هر منطقه، از دیگر اقدامات مورد توجه این اداره کل بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، اظهار داشت: وظیفه ما توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارائه خدمات به جامعه است. بدین منظور تلاش می کنیم همکاری سایر دستگاه ها و سازمان ها را نیز جلب کنیم. بدیهی است در این بین، اداراتی چون بنیاد شهید و امور ایثارگران که سابقه فرهنگی پررنگی دارند، از اهمیت و ویژه ای برخوردار هستند.

در ادامه اسدالله تولیده، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس گنجینه گران بهایی است که باید به آن توجه کنیم، اظهار داشت: اگر رشادت ها و دلاوری های شهدا و ایثارگران، به خوبی به مردم معرفی شود، بیشترین و بهترین نتایج را در انتقال روحیه ایثار و شهادت طلبی به نسل جوان، به همراه خواهد داشت. فرهنگ جهاد، ایثار و مقاومت همچنان برای رسیدن به افق های پیش رو و تقرب به چشم اندازی که رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) برای کشور عزیزمان ترسیم می کنند، لازم و ضروری است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در پایان صحبت های خود، آمادگی این دستگاه را برای همکاری و تعامل سازنده در چارچوب انعقاد تفاهم نامه، با اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام اعلام کرد.

بيشتر
 [PageVisit]