صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1398/10/2 دوشنبه برنامه های کتابخانه مرکزی استان همزمان با شب یلدا؛ جشن ویژه شب یلدا با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه مرکزی استان ایلام برگزار شد مراسم جشن شب یلدا با هدف آشنایی کودکان با مراسم سنتی یلدا همراه با ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه مرکزی ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، رمضان بشاره صیفی؛ سرپرست کتابخانه مرکزی ایلام با اشاره به برنامه های فرهنگی در کتابخانه مرکزی گفت: جشن یلدا و مراسم مربوط به آن که سنت دیرینه ایرانیان است و کتابخانه مرکزی با هدف آشنایی کودکان ایران زمین با هنر و ادبیات فارسی در فضایی شاد و متفاوت، اقدام به برگزاری جشن یلدا به منظور آشنایی کودکان با آئین‌های بومی و پاسداری از ارزش‌های سنتی و گرامیداشت آیین شب چله نمود.

 وی ادامه داد: در این جشن اعضای فعال کودک همراه با مادران خانه دار با حضور در کتابخانه و شرکت در برنامه ‌های مختلف کتابخانه مرکزی، این آیین بزرگ را گرامی داشتند.

بشاره صیفی، اظهار کرد: در این مراسم فرشته قاسمی گودرزی، کارشناس امور مشارکت های اداره کل و خانم صیدی نویسنده بومی حوزه کودکان با معرفی کتاب و قصه‌گویی، کودکان را با فلسفه ی شب یلدا، آداب و رسوم و میوه ‌های این شب آشنا کردند.
سرپرست کتابخانه مرکزی تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های این جشن تزیین زیبای سفره شب یلدا توسط کتابداران خلاق بخش کودک، برگزاری نشست نمایشنامه خوانی از کتاب امیر ارسلان نامدار و همچنین نشست کتابخوان ویژه مادران خانه دار، شاهنامه‌خوانی، اجرای سرود و شعرخوانی، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع آغاز فصل زمستان و شب یلدا و برگزاری ایستگاه نقاشی توسط اعضای کتابخانه بود که با استقبال زیادی روبه رو شد و در پایان جشن ضمن پذیرایی از کودکان، به برترین نقاشی ها جوایزی اهدا شد.

بيشتر
 [PageVisit]