صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
فرماندار چرداول
1397/5/7 يكشنبه فرماندار چرداول در پیامی تأکید کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مغتنم برای رشد و شکوفایی جامعه است فرماندار شهرستان چرداول در پیامی از عموم مردم برای مشارکت فعالانه در مجموعه مسابقات هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی ایلام، مراد یگانه، فرماندار شهرستان چرداول در پیامی از عموم مردم برای مشارکت فعالانه در مجموعه مسابقات هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
یگانه در این پیام با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره کتابخوانی رضوی آورده است: حضور هشتمین امام معصوم ما شیعیان در ایران، تاثیر فزاینده ای بر نگرش های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ما ایرانیان داشته به طوریکه جایگاه امام رضا(ع) برای ما جایگاهی معنوی، تاریخ ساز و هویت آفرین و مایه خیر و برکت و آرامش و امید است.
وی تأکید کرده است: مردم ایران اسلامی نسبت به ائمه اطهار(ع) شناخت و ارادت ویژه ای دارند و حضور هشتمین آفتاب امامت درکشور ما، قدر و منزلت این امام همام را نزد ما دوچندان کرده و سبب شده تا با پیروی از سیره رضوی زندگی خویش را با گوهر دانایی بیاراییم .حضرت ثامن الحجج (ع) امام علی ابن موسی الرضا (ع) مظهر علم، تدبیر و امیدواری بودند که در دنیای امروز بیش از هر زمان بدان نیاز است.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: برگزاری جشنواره ها با استفاده از علاقه و ارادت مردم به ساحت قدسی امامان معصوم به ویژه علی ابن موسی الرضا (ع) می تواند باعث رشد و شکوفایی و گرایش جامعه به سمت کتابخوانی و مطالعه شود و جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مغتنم برای تحقق این مهم است. رویدادی که با رویکرد توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی هم علقه ایرانی به فرهنگ و تمدن را بیان می دارد و هم عقیده دینی و اسلامی به ساحت امامان معصوم(ع) را متجلی می سازد .
فرماندار شهرستان چرداول همچنین گفت: حضور و همراهی دستگاه های مختلف، نهادهای عمومی، سیاسی و مجموعه های مردم نهاد بویژه خانواده ها با این امر خیر باعث موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این برنامه فرهنگی است.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول، با دعوت از مردم برای استفاده از فرصت باقی مانده جهت شرکت در این جشنواره بیان داشت: ضمن گرامیداشت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت معصومه (س) و با عنایت به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی در ایام با برکت دهه کرامت در گسترده بین المللی به صورت آنلاین و مکتوب، به همت نهاد کتابخانه های عمومی همچنان در حال برگزاری است، انتظار می رود با مشارکت هرچه بیشتر مردم و سازمان ها، این جشنواره فرهنگی به بهترین شکل ممکن به برگزار شود تا گامی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و همچنین شناخت بهتر سیره و سبک زندگی حضرت ثامن الحجج(ع) باشد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 146