صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
ديدار
1397/5/13 شنبه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با اعضای شورای شهر موسیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی با اعضای شورای شهر و شهردار موسیان دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، با اعضای شورای اسلامی شهر موسیان در محل کتابخانه عمومی بوعلی سینا دیدار و گفت‌وگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در این دیدار اظهار داشت: امروزه کتاب و کتابخوانی در فرآیند توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع، دارای نقش مؤثری بوده که بدون در نظر گرفتن آن ‌امکان دست‌یابی به توسعه و پیشرفت مطلوب وجود ندارد. افزون بر این کتاب و کتاب خوانی در سلامت روانی و اخلاقی فرد و جامعه و تعلیم و تربیت اثرگذار است. کتابخانه نیز بی تردید یک مرجع فرهنگی تلقی می شود و نقش این مرجع فرهنگی این است که با قرار دادن افکار، عقاید و اندیشه های خلاق در کنار یکدیگر، زمینه ایجاد علاقه به مطالعه و تحقیق را برای افراد جامعه فراهم کند.
وی در ادامه گفت: خوشبختانه رویکرد شهرداری و شورای شهر موسیان رویکردی فرهنگی بوده و امیدواریم با مساعدت شهرداری و اعضای شورا، روند حصار کشی اطراف کتابخانه بوعلی سینا، زیباسازی و شاداب سازی محوطه این مرکز با جدیت بیشتری پیگیری شود.
وی در ادامه با اشاره به سهم نیم‌درصد کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها اضافه کرد: شورای شهر و شهرداری همراه همیشگی کتابخانه ها هستند و پرداخت سهم قانونی نیم درصد شهرداری به کتابخانه های عمومی نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح جامعه خواهد داشت.
در ادامه این نشست رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران با تقدیر از همکاری های مستمر اعضای شورای شهر و شهرداری موسیان به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در کتابخانه بوعلی سینا موسیان پرداخت.
در بخش دیگری از این نشست رئیس شورای شهر موسیان از زحمات مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به دلیل تلاش در جهت حل مشکلات کتابخانه های این شهر تقدیر و آمادگی خودر را جهت تعامل و همکاری های بیشتر اعلام کرد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 168