صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي
1397/5/20 شنبه با حضور فرماندار آبدانان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام و سایر اعضای انجمن برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: در بحث تملک داریی در سال جاری مبلغ ۷ میلیارد ریال اعتبار به کتابخانه های عمومی استان تخصیص یافته است. امیدواریم با همکاری مسئولین مربوطه بویژه فرمانداران بتوانیم با جذب این مبلغ، بخش عمده ای از مشکلات کتابخانه ها در حوزه تعمیر و تجهیز را برطرف کنیم.
جلیلیان در ادامه با اشاره به فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی سطح استان اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی در استان برگزار شد و بیش از ۱۱ هزار نفر از گروه های مختلف سنی در این مسابقه شرکت کردند.
وی ادامه داد: حمایت از برگزاری نمایشگاه های کتاب در مقیاس استانی، از دیگر برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان است. در حال حاضر نمایشگاه بزرگی با بیش از ۲۲۰۰ عنوان کتاب در کتابخانه مرکزی استان در حال برگزاری است که با استقبال کم نظیر و گسترده مردم همراه شده است و امیدواریم با همکاری فرمانداران و مسئولین شهرستان ها بتوانیم این گونه برنامه های مهم فرهنگی را توسعه دهیم.
در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان آبدانان اظهار داشت: برای ارتقای سرانه مطالعه در شهرستان آبدانان تلاش می کنیم. همکاری با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جهت توسعه کتابخانه های عمومی و کمک در تامین منابع مورد نیاز نیز از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام می شود.
مرادحاصلی ادامه داد: رفع مشکلات اینترنت در روستاهای دور دست شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.
وی همچنین تصریح کرد: سهم نیم درصد شهرداری ها که به کتابخانه های عمومی اختصاص یافته، نقش مهمی در تامین منابع مالی این مراکز دارد و امیداوریم شهرداران سطح شهرستان به واریز به موقع این مبلغ اهتمام ورزند.
در ادامه این جلسه مسائل کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان مورد بررسی قرار گرفت. 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 200