صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
دوره آموزش خوشنویسی
1397/5/27 شنبه با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان؛ دوره آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی دکتر حسابی شهر مورموری برگزار شد به همت مسئول کتابخانه عمومی دکتر حسابی شهر مورموری ایلام، دوره آموزش خوشنویسی (خط نستعلیق) در این کتابخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، به همت فرحناز اردانه، مسئول کتابخانه عمومی دکتر حسابی شهر مورموری دوره آموزش خوشنویسی خط نستعلیق دراین کتابخانه برگزار شد.
اردانه در این خصوص گفت: این دوره آموزشی با حضور اعضای کودک و نوجوان، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار می شود که خوشبختانه تاکنون مورد استقبال دوستداران هنر خطاطی قرار گرفته است.
وی در جلسه افتتاحیه و در جمع هنرآموزان این دوره گفت: خوشنویسی به معنی زیبانویسی یا نوشتن همراه با خلق زیبایی است. گاهی درک خوشنویسی به عنوان یک هنر مشکل است. برای درک و لذت بردن از از این هنر باید بدانیم خوشنویس افزون بر نگارش یک متن، سعی داشته اثری هنری با ارزش‌های زیبایی شناختی خلق کند. خوشنویسی تقریبا در تمام فرهنگ‌ها به چشم می‌خورد اما در مشرق زمین، به‌ویژه سرزمین‌های اسلامی و ایران به لحاظ جایگاه در قله هنرهای بصری واقع است.
اردانه ادامه داد: خوشنویسی اسلامی و بیش از آن خوشنویسی ایرانی تعادلی حیرت‌انگیز میان تمامی اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن است. خوشنویسی اسلامی و ایرانی براساس قواعد و نظام‌های بسیار مشخصی شکل می‌گیرد و هر یک از حروف قلم‌های مختلف از نظام شکلی خاص و تا حدود زیادی غیرقابل تغییر، برخوردارند.
وی هدف از برگزاری این کلاس های آموزشی را کشف استعدادها در این رشته و غنی سازی اوقات فراغت اعضا عنوان کرد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 211