صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
كتاب‌خوان - دهلران
1397/5/29 دوشنبه با حضور اعضای کودک و نوجوانان؛ نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهید آوینی دهلران برگزار شد نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان و با معرفی ۶ اثر در کتابخانه شهید آوینی دهلران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، علی ابراهیمی، مسئول کتابخانه شهید آوینی از برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان در این کتابخانه خبر داد و گفت: این نشست با هدف تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی و جذب اعضای کودک به کتابخانه برگزار شده است.
«آدم کوچک و خواب‌های بزرگ» نویسنده: محمد هادی محمدی/ ارائه توسط: سید ایوب بخات
روایت «آدم کوچک و خواب‌های بزرگ» به یکی از کلیدی‌ترین نگرش‌های کودکان خردسال درباره زود بزرگ شدن می‌پردازد. این روایت می‌کوشد در بستر ادبیاتی سنجیده، نخست موضوع نیاز به بزرگ شدن و بزرگ دیده شدن را در کودکان بشکافد و سرانجام با کنش های شخصیت اصلی داستان، این احساس را به کودک ببخشد که اندازه خود بودن بسیار بهتر و کارسازتر است.
«داستانک‌های نخودی» نویسنده: محمد هادی محمدی/ ارائه توسط: یزدان شعبانی
«داستانک های نخودی»، همان گونه که از نام آن پیداست، درباره شخصیتی به نام نخودی است. نخودی یکی از شخصیت های برگرفته از ادبیات عامیانه کودکان ایران است. داستانک های نخودی، با شخصیتی که این بار از گردونگ هندوانه به روی زمین پرتاب شده، ترکیبی از طنز کنشی، زبانی و شگفتی است.
«من و خواهرم کلارا» نویسنده دیمیتر این کیو/ ارائه توسط: حسین فدایی
در این کتاب ماجراهای خنده‌داری از زندگی روزمره و روابط یک خواهر و برادر، از زبان برادر روایت می‌شود. او شیطنت‌های خود و کلک‌های خواهر بزرگترش را با زبانی طنز بیان می‌کند.
«لباس همیشگی من» نویسنده: هریت زیفرت/ ارائه توسط: امیر محمد آبسالان
کتاب «لباس همیشگی من» نخستین جلد از مجموعه‌ی «دنیای شیرین دخترک» است که از سوی انتشارات زعفران منتشر شد. این کتاب داستانی درباره خیاطی، صرفه‌جویی، استفاده بهینه و بازمصرف پوشاک و حفاظت از محیط‌زیست است و برای آموزش مهارت‌های عملی، به کودکان کاربرد دارد.
«داستان‌های موموشی» نویسنده: کلر ژوبرت/ ارائه توسط: رضا رادان
«داستان‌های موموشی» شامل پنج داستان به نام‌های «لانه موموشی»، «کم‌کم‌کم»، «خروپف»، «آش قاتی‌پاتی» و «قصه موموشی» است و قصه های موش کوچولویی به نام موموشی را روایت می‌کند. موموشی، تمثیلی از یک کودک است که گاه فکر می‌کند بزرگ شده و می‌تواند مستقل باشد، ولی هنوز به مادرش نیاز دارد. او هر بار لابه‌لای ماجرایی که برایش پیش می‌آید، تجربه‌ای جدید به‌دست می‌آورد.
«بازی با انگشت‌ها» نویسنده: مصطفی رحماندوست/ ارائه توسط: امیر حسین ساجدی منفرد
«بازی با انگشت ها» کتابی حاوی ۱۶ شعر و ۱۶ قصه از پنج انگشت دست، برگرفته از بازی ایرانی و کهن لی‌لی لی‌لی حوضک، است. این کتاب تلفیقی از شعر، بازی، قصه و نمایش است که ابزار مناسبی برای آموزش به کودکان هستند. انگشت‌ها در هر قصه از این کتاب، وارد ماجرای تازه‌ای شده و به بازیگرانی جدید، جان‌دار و زنده تبدیل می‌شوند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 270