صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی - ایوان
1397/5/29 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایوان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایوان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام در ساختمان فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایوان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ایوان، در ساختمان فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فعالیت کتابخانه های شهرستان ایوان را روبه رشد ارزیابی کرد و گفت: در زمینه فعالیت‌های عمرانی و تجهیز و تعمیر کتابخانه های این شهرستان اقدامات خوبی انجام و بخش مهمی از مشکلات مرتفع شده است. در حوزه فعالیت‌های فرهنگی نیز، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و فعالیت‌های متنوع در زمینه کتاب و کتابخوانی موجب جذب مردم به کتابخانه های عمومی شده است.
جلیلیان در ادامه افزود: کار ساخت پروژه کتابخانه سراب به پایان رسیده، مطالبات پیمانکار به موقع پرداخت شده و از نظر فنی-مهندسی مشکلی وجود ندارد و این کتابخانه در آینده نزدیک افتتاح می شود.
وی ادامه داد: بخشی از منابع کتابخانه ها به واسطه کتب اهدایی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تامین می شود؛ لذا پیشنهاد می کنم کتبی که خریداری می شود بیشتر در حوزه کودک و نوجوان باشد، چراکه بخش عمده ای از مراجعین ما در این رده سنی هستند و کتب اهدایی اداره ارشاد اسلامی عموما مربوط به رده سنی بزرگسالان است؛ با این اقدام تعادل بین منابع کتابخانه ها ایجاد خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: انتظار می رود آموزش و پرورش شهرستان به شکل مستمر با کتابخانه های عمومی تعامل داشته باشد تا زمینه جذب و حضور دانش آموزان در کتابخانه های عمومی فراهم شود.
در ادامه این جلسه معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان ایوان بیان کرد: کسب و انتشار دانش و آگاهی از طریق کتاب و کتابخوانی میسر است. لذا شایسته است مسئولین از طریق فرهنگ سازی و ایجاد زیرساختهای لازم توجه بیشتری به این مهم داشته باشند.
وی ادامه داد: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، اعتبارات قابل قبولی به کتابخانه‌های عمومی تخصیص داده شده است که امیدواریم با جذب آنها بتوانیم تحولات چشم گیری در حوزه کتابخوانی ایجاد کنیم.
مهدیان گفت: کتابخانه سراب پروژه ای مهم و اساسی در سطح روستا است که قطعا با آغاز فعالیت آن شاهد تحولی اساسی در زمینه کتاب و کتابخوانی و توسعه فعالیت‌های فرهنگی در این روستا خواهیم بود. امید است به زودی شاهد بهره برداری از آن باشیم.
در این جلسه مقرر شد شهرداری های ایوان و زرنه ۱۰ الی۲۰ درصد از بدهی های خود را پیش از تشکیل جلسه آتی به حساب اداره کتابخانه های شهرستان واریز کنند. همچنین اداره کل کتابخانه های عمومی استان موظف شد با هماهنگی بنیاد برکت به افتتاح کتابخانه سراب در هفته دولت اقدام کند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 287