صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي
1397/6/4 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایلام برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایلام با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایلام ۳۰ مردادماه، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ایلام برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک عید قربان و تقارن هفته ولایت با هفته دولت، به بررسی وضعیت کلی کتابخانه های عمومی استان پرداخت و از تعامل و همکاری فرمانداری ها و شهرداری های استان با مجموعه کتابخانه های عمومی، به ویژه در شهرستان ایلام، تقدیر کرد.
جلیلیان اظهار داشت: با وجود تلاش های گسترده برای رشد و توسعه کتابخانه های عمومی، هنوز نتوانسته ایم پاسخگوی برخی از مشکلات و نیازهای مردم در این حوزه باشیم. تغییر این وضعیت، همکاری گسترده ای از جانب دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی می طلبد که امیدواریم به زودی محقق شود.
جلیلیان با اشاره به وضعیت کتابخانه آیت الله حیدری شهر ایلام گفت: این کتابخانه با وجود منابع و نسخ خطی گرانبها و ارزشمند و موقعیت جغرافیایی مناسب، سالیان متمادی تعطیل و غیر فعال بوده است. به منظور فعال شدن مجدد این کتابخانه اداره کل کتابخانه های عمومی استان با همکاری اداره حج و اوقاف، تلاش چندین ساله ای برای واگذاری آن انجام داد و در حال حاضر تمام شرایط برای تبدیل به کتابخانه عمومی مهیا شده است. امید است با همکاری فرمانداری شهرستان ایلام به زودی شاهد افتتاح و بهره برداری از این کتابخانه باشیم.
در ادامه این جلسه مجید کاکی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان ایلام با ابراز خشنودی از عملکرد کتابخانه های شهرستان ایلام اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه فرهنگی در هر کشور، تعداد و کیفیت کتابخانه های آن است که الحمدالله این موضوع در کشور ما مورد توجه بوده و تلاش‌های خوبی جهت ارتقای این شاخص‌ها انجام شده است. امید است با روزآمدسازی منابع و اطلاع رسانی خدمات کتابخانه ها، مراجعه به این مراکز مستمر باشد.
معاون فرماندار ایلام اضافه کرد: با تشکیل معاونت فرهنگی و هنری شهرداری ایلام، ارتباط و تعامل این نهاد با دستگاه ها و مراکز فرهنگی زیاد شده است. این امر علاوه بر تحولات مثبتی که در وضعیت فرهنگی شهر ایلام ایجاد کرده، باعث همکاری شهرداری ها در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها شده است.
وی تصریح کرد: از طریق هماهنگی با بخشداری ها و دهیاری های سطح شهرستان، برای شناسایی ابنیه و ساختمان های بلااستفاده ادارات و مدارس به منظور ایجاد کتابخانه های روستایی اقدام می کنیم.
کاکی همچنین از پیگیری فرمانداری ایلام در خصوص حذف بودجه کتابخانه پارک رزمندگان از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خبر داد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 261