صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
جلسه هم اندیشی
1397/6/4 يكشنبه همزمان با عید قربان و هفته دولت برگزار شد؛ جلسه هم اندیشی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان و کتابداران با اعضای شورای شهر همزمان با عید قربان و هفته دولت، جلسه هم اندیشی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان و کتابداران با شهردار و اعضای شورای اسلامی آبدانان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، همزمان با عید قربان و هفته دولت، جلسه هم اندیشی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان و کتابداران با شهردار و اعضای شورای اسلامی آبدانان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حرمت الله موسوی مقدم، عضو شورای اسلامی شهر آبدانان با تبریک عید قربان و هفته دولت، هدف از برگزاری این نشست را تعامل و همفکری شورای اسلامی، شهرداری و کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان به منظور پیشبرد برنامه های مشترک فرهنگی در زمینه کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: به منظور حل مشکلات و کاهش معضلات شهری، دست یاری به سوی شما اهالی علم و دانش و فرهنگ دراز می کنیم و امیدواریم با همکاری و همفکری یکدیگر بتوانیم جامعه را بیش از پیش به سمت کتابخوانی سوق دهیم.
وی ضمن تقدیر از تلاش اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مساعدت اداره کتابخانه های شهرستان آبدانان در راه اندازی کتابخانه شورای اسلامی شهر آبدانان، بیان کرد: راه اندازی این کتابخانه نمونه برجسته ای از تعامل و همکاری بین این دو مجموعه است که خوشبختانه مورد استقبال و استفاده اعضای شورا و کارکنان شهرداری قرار گرفته است؛ آنچنان که بخشی از اوقات فراغت این افراد، خارج از ساعات اداری نیز در این مکان می گذرد.
در ادامه این نشست شاپور هادیزاده، شهردار آبدانان بیان کرد: صرف هزینه در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی نوعی سرمایه گذاری است که در بلند مدت همگان از ثمره و نتیجه آن بهره مند خواهند شد. از جمله اقدامات شهرداری در راستای فرهنگ سازی می توان به توزیع کتابچه حقوق شهروندی و اقلام فرهنگی در بین خانوارها اشاره کرد. این امر به افزایش سطح آگاهی شهروندان کمک خواهد کرد.
هادیزاده اظهار داشت: کتابخانه عمومی منبع مهمی برای افزایش سطح آگاهی مردم است، بنابراین شهرداری آماده هرگونه مساعدت و همکاری در زمینه ترویج کتابخوانی است.
در ادامه اردشیر بوستانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان، ضمن ابراز خرسندی از ابتکارعمل شورا و شهرداری در تشکیل این جلسه گفت: بسیاری از خدمات شهرداری را می توان از طریق برنامه های فرهنگی به مردم معرفی کرد. توجه شهرداری به حوزه فرهنگ باعث کاهش ناهنجاری های اجتماعی در سطح جامعه می شود. بنابراین اعتباری که در این زمینه صرف می شود، هزینه نیست و سرمایه گذاری محسوب می شود.
در پایان این نشست مقرر شد با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، شهرداری و شورای شهر نسبت به خرید یک دستگاه کانکس جهت راه اندازی کتابخانه سیار در سطح شهرستان اقدام و نیز در طول سال مسابقات فرهنگی با موضوع حقوق شهروندی در کتابخانه های عمومی برگزار شود. همچنین نام گذاری یکی از میادین یا خیابان‌های شهر آبدانان به نام کتاب، طراحی و تنظیم سند راهبردی فرهنگی با رویکرد حقوق شهروندی و تأمین منابع مطالعاتی در صورت اعلام نیاز شورا و شهرداری به وسیله اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 245