صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
افتتاح كتابخانه
1397/6/5 دوشنبه همزمان با هفته دولت؛ کتابخانه خیام در روستای حاضرمیل دهلران افتتاح شد همزمان با هفته دولت کتابخانه روستایی خیام در روستای حاضرمیل شهرستان دهلران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، همزمان با هفته دولت و طی مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، امام جمعه، فرماندار، شهردار دهلران و جمعی از مسئولین و مردم، کتابخانه عمومی خیام در روستای حاضرمیل شهرستان دهلران افتتاح شد.
در این مراسم محسن موسوی، امام جمعه دهلران با تبریک هفته دولت اظهار داشت: روستاهای بخش مرکزی با توجه به سوابق درخشانی که در دفاع مقدس دارند، شایسته بهترین خدمات هستند. افتتاح کتابخانه عمومی خیام، گامی اساسی در راستای توسعه فرهنگی بخش مرکزی شهرستان دهلران است.
همچنین مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در آیین افتتاح این کتابخانه ضمن گرامیداشت هفته دولت و خیر مقدم به حضار، بیان کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه توسعه و تقویت زیرساختهای فرهنگی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور نسبت به ایجاد کتابخانه های عمومی برای دسترسی آسان مردم به کتاب و مطالعه، تلاش می کند.
جلیلیان ضمن قدردانی از همدلی مردم و مسئولین در حل مشکلات، از خیر واگذار کننده ساختمان کتابخانه خیام حاضرمیل تقدیر و ابراز امیدواری کرد با توسعه فرهنگ وقف در استان شاهد حل بخشی از مشکلات مردم و جامعه باشیم.
در ادامه حسینعلی موسوی، فرماندار شهرستان دهلران اظهار داشت: در راستای توجه به عمران و آبادی روستاهای بخش مرکزی اقدامات خوبی انجام شده و تلاش می کنیم با برنامه ریزی سایر مشکلات را نیز مرتفع کنیم.
موسوی افزود: همزمان با دومین روز از هفته دولت، پنج طرح عمرانی، خدماتی، تولیدی و گردشگری در بخش مرکزی دهلران با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
شایان ذکر است، کتابخانه عمومی خیام در زمینی به مساحت ۳۰۵ مترمربع، با زیربنای ۱۱۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال، خیرساز بوده و با ۳ هزار جلد کتاب به بخش‌های کودک، نشریات، مخزن، مرجع و همچنین به اینترنت مجهز است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 305