صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ایلام
1397/7/2 دوشنبه با حضور استاندار ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ایلام در سال ۹۷ به ریاست استاندار و با حضور سایر اعضا در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ایلام در سال ۹۷ به ریاست قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام و با حضور سایر اعضا در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه استاندار ایلام ضمن تسلیت حادثه دردناک تروریستی اهواز اظهار داشت: در چهل سال گذشته کشور ما در معرض انواع اقدامات تروریستی قرار گرفت که هدف مشترک آنها براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده است. اوج این ترورها در سالهای اولیه انقلاب بود که بسیاری از رهبران و مسئولین طراز اول نظام و جمعی کثیری از مردم شهید شدند اما تمام این اقدامات کور باعث تقویت همدلی و اتحاد مردم شده و پایه های نظام جمهوری اسلامی را تحکیم کرد.
در ادامه این جلسه سلیمانی دشتکی در ارتباط با وضعیت پروژه های عمرانی کتابخانه های استان گفت: شایسته است سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جهت پیشبرد پروژه های نیمه تمام کتابخانه ای تخصیص اعتبارات مالی را افزایش دهد تا روند اجرای این پروژه ها تسهیل شود. برای بهره برداری از پروژه هایی که پیشرفت بالای ۸۰ درصد دارند، باید منابع مالی جدید تعریف شود و مناقصه پروژه های جدید باید در طول سال جاری برگزار و کار آنها آغاز شود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: تهاتر بدهی های شهرداریها از محل سهم نیم درصد نباید به یک رویه جاری تبدیل شود؛ اولویت با پرداخت نقدی است؛ چراکه بخش مهمی از بودجه کتابخانه های عمومی وابسته به همین درآمدها است. تنها در صورتی که شهرداری یک شهر از نظر مالی در تنگنا باشد یا کتابخانه ها نیاز به عملیات عمرانی شهرداریها داشته باشند، باید تهاتر انجام شود.
استاندار ایلام تصریح کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی و عمومیت یافتن استفاده از اینترنت دیگر نمی توان به شیوه های سنتی به جذب عضو اقدام کرد؛ باید زیر ساخت های اطلاعاتی و ارتباطی در محیط کتابخانه ها ایجاد شود و با شیوه های انگیزشی جدید به جذب گروه های سنی مختلف اقدام کنیم.
در بخش دیگری از این جلسه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام به ارائه گزارش عملکرد شش ماهه اول سال جاری پرداخت و گفت: در نیمه اول سال ۹۷ نزدیک به ۷۰۰ برنامه فرهنگی مرتبط با کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های استان برگزار شده است. برپایی نمایشگاه از تازه های نشر در کتابخانه مرکزی با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، افتتاح یک باب کتابخانه روستایی در حاضرمیل دهلران و اقداماتی برای پیشبرد ۱۱ پروژه کتابخانه ای در حال ساخت، بخشی از فعالیت های انجام شده در نیمه نخست سال ۹۷ است. همچنین در این مدت ۴۴۰۰ عضو جدید به اعضای کتابخانه های استان اضافه و تعداد ۲۳ هزار عنوان کتاب اهدایی از مردم دریافت شده است؛ ۱۱ هزار عنوان از آثار اهدایی در بین نهادها و سازمانهای متقاضی توزیع شد.
جلیلیان در ادامه به تشریح وضعیت پروژه های عمرانی پرداخت و گفت: بیشتر این پروژه ها به مراحل پایانی عملیات عمرانی رسیده اند و جهت بهره برداری نهایی نیازمند تخصیص اعتبار هستند که امیدواریم سهل انگاری در این زمینه باعث محروم شدن بخشی از جامعه از خدمات این کتابخانه ها  نشود.
وی همچنین گفت: با تلاش های فراوان، کتابخانه بزرگ آیت الله حیدری در شهر ایلام آماده بهره برداری شده است و انشالله در آینده نزدیک شاهد استفاده عموم مردم از این مجموعه ارزشمند خواهیم بود.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 385