صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملکشاهی
1397/7/15 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملکشاهی برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملکشاهی در سال ۹۷ به ریاست محمد تاسمه، فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملکشاهی در سال ۹۷ به ریاست محمد تاسمه، فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای انجمن در دفتر فرماندار برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان ملکشاهی بر لزوم اهتمام دستگاه های فرهنگی مستقر در شهرستان، جهت پیشبرد برنامه ها و اهداف تعیین شده در این حوزه به ویژه در بخش کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و ضرورت توجه جدی به امور فرهنگی را یادآور شد.
تاسمه بیان کرد: توسعه کتابخانه های شهرستان از برنامه های ما است. به همین منظور جهت ایجاد دو باب کتابخانه در روستاهای گنبد پیر محمد و دلگشا برنامه ریزی هایی صورت گرفته است که با هماهنگی و همکاری اداره کل کتابخانه های استان روند اجرای آنها پیگیری می شود.
رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان ملکشاهی گفت: پرداخت سهم نیم درصد از درآمد شهرداری ها به کتابخانه های عمومی یک تکلیف قانونی است و شهرداران هر شهر باید نسبت به این مسئله توجه داشته باشند.
در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام درباره اهمیت جلسات انجمن اظهار داشت: انجمن کتابخانه های عمومی هر شهرستان به بررسی مسائل فرهنگی شهرستان به ویژه مسائل مرتبط با کتابخانه های عمومی می پردازد و از آنجا که بالاترین مقام دولتی هر منطقه ریاست جلسه را بر عهده دارد بنابراین تمام مصوبات آن لازم اجرا است.
جلیلیان اضافه کرد: شهرستان ملکشاهی ظرفیت بالایی برای کارهای فرهنگی دارد. با توجه به این موضوع، در صدد هستیم با حمایت مسئولان شهرستان در روستاهای دارای شرایط لازم، کتابخانه ایجاد کنیم.
وی همچنین گفت: با توجه به در پیش بودن هفته کتاب در آبان ماه، انتظار داریم موضوع کتاب و کتابخوانی در دستور کار شوراهای اداری قرار گیرد، مسائل مربوط به این حوزه بررسی و برای حل مشکلات چاره اندیشی شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ادامه داد: پیگیری های زیادی برای ایجاد کتابخانه در روستاهای گنبد پیرمحمد و دلگشا صورت گرفته است و درصدد هستیم در دو ماه آینده نتیجه مشخصی در این زمینه بدست آوریم.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 282