صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/7/23 دوشنبه با معرفی ۶ اثر؛ کتابخانه سعدی دهلران میزبان نشست کتاب‌خوان شد نشست کتاب‌خوان به همت کتابداران کتابخانه عمومی سعدی شهر دهلران در دبیرستان دخترانه شاهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، یدالله حیدری، مسئول کتابخانه عمومی سعدی شهر دهلران از برگزاری نشست کتابخوان مدرسه‌ای در دبیرستان دخترانه شاهد با حضور دانش‌آموزان علاقمند این مدرسه خبر داد. در این نشست ۶ کتاب معرفی شد.

«مردی که خواهد آمد» نوشته مهدی مراد حاصل / ارائه دهنده: زهرا شیری
کتاب «مردی که خواهد آمد» جلد چهاردهم از مجموعه «گذری بر زندگی چهارده معصوم» است. در این کتاب با موضوع مهدویت، شرح زندگی امام زمان (عج)، معجزات و کرامات آن حضرت، علامات ظهور، کیفیت حکومت‌داری و سیر و سلوک بعد از ظهور آن امام را دربرمی‌گیرد که با استناد به آیات و احادیث بیان شده است.
«قصه ی ما همین بود» نوشته محمد میرکیانی/  ارائه دهنده: رویا ابراهیمی
این کتاب در ۹۶ صفحه،  توسط انتشارات محراب قلم در سال ۱۳۹۰ به چاپ رسیده و موضوع اصلی آن داستان های فارسی است. بعضی از قصه‌های مجموعه حکایت‌های «قصه ما همین بود» براساس قصه‌های کهن و عامیانه نوشته شده و برخی ساخته و پرداخته ذهن نویسنده با تکیه بر درونمایه داستان‌های قدیمی است.
«نگاهی به زندگی انبیا در قرآن: حضرت یونس (ع)» نوشته عباس قدیانی/ ارائه دهنده: نرگس ملکی
این کتاب به بررسی سرگذشت و زندگی حضرت یونس(ع) براساس آیات قرآن کریم می پردازد. مطالب کتاب در قالب روایتی داستانی از زندگی این پیامبر و به زبانی ساده نگاشته شده است. کتاب با اطلاعات مختصری از خاندان و نسب حضرت یونس(ع) و محل ولادت و وفات وی آغاز می‌شود و با شرح زندگی و رویدادهای مهم و مستند دوره پیامبری ایشان ادامه می‌یابد. این کتاب با هدف آشنایی با شخصیت حضرت یونس(ع) و وقایع زندگی او نوشته شده است.
«قصه های شیرین فیه ما فیه مولوی» گرد آوردنده: محمد کاظم مزیانی/ ارائه دهنده: عاطفه محمدی تبار
فیه مافیه مجموعۀ مقالات و تقریرات مولانا است. محمد کاظم مزینانی، نویسنده کتاب های نوجوانان، این بار بخش هایی از این کتاب مهم را به زبانی روان تر آورده است. از جمله حکایات این مجموعه می توان به پادشاه و دلقک، پرنده و موش و ... اشاره کرد.
«دایره های کبود» نوشته نقی سلیمانی/ ارائه دهنده: فاطمه احمدی نژاد
این کتاب در ۱۰۴ صفحه توسط انتشارات موسسه انتشارات امیرکبیر در سال ۱۳۸۰ به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب داستان های فارسی است. «دایره های کبود» رمانی است که از عنصر «جان بخشی» به نحو احسن استفاده کرده و می خواهد بگوید که داستانش از یک داستان تخیلی و جذاب صرف فراتر است و به مفاهیم استعاری ـ عرفانی نظر دارد.
«دو فرشته، دو برادر» نوشته فریبا کلهر/ ارائه دهنده: پریا کریمی
این کتاب دومین جلد از مجموعه «قصه‌های آسمانی» مشتمل بر دوازده داستان کوتاه مذهبی است که طی آن گوشه‌هایی از زندگانی پیامبر(ص) و ارتباط آن حضرت با علی(ع)،  همچنین جانشینی امیرالمومنین پس از رسول خدا بازگو شده است. عنوان کتاب برگرفته از دومین داستان این کتاب است.
 
 
بيشتر
 [PageVisit]