صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/7/28 شنبه با حضور بخشدار بخش زاگرس؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زاگرس برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زاگرس به ریاست سعید پیرزادنیا، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی زاگرس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زاگرس به ریاست سعید پیرزادنیا، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش در کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی شهر بلاوه برگزار شد.

در ابتدای جلسه نورالله عباداللهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول ضمن خیرمقدم به اعضای انجمن و حاضرین در جلسه، با تشریح نتایج مصوبات جلسه پیشین و پیگیری های انجام شده، گفت: جلسات انجمن کتابخانه ها که هر دو ماه یکبار برگزار می شود، فرصت مغتمی برای بررسی مسائل و مشکلات پیش روی کتابخانه ها است و مصوبات آن با دقت و حساسیت بالایی از طرف اداره کتابخانه های شهرستان و همچنین مسئولان کتابخانه ها پیگیری می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول گفت:  لازم است مدارس بخش با کتابخانه های عمومی ارتباط بهتری داشته باشند و در اجرای برنامه های فرهنگی در مناسبت های مختلف و برنامه هایی مانند انشانویسی و انجام پروژه های کلاسی با کتابخانه ها همکاری کنند.

در ادامه جلسه سعید پیرزادنیا، بخشدار بخش زاگرس اظهار داشت: خانواده ها از  کتابخانه های عمومی این بخش به ویژه در حوزه برنامه های فرهنگی به خوبی استقبال می کنند و کتابخانه ها را محلی مناسب برای رشد استعداد کودکان خود می دانند.

وی با موثر دانستن فعالیت های کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، گفت: بهتر است  کتابخانه های عمومی برنامه های خود را بر محور کودک و خانواده قرار دهند تا بتوانند از طریق این دو قشر، عادت به مطالعه را در کودکان و خانواده ها نهادینه کنند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش زاگرس خاطر نشان کرد: شایسته است کتابخانه های عمومی در کنار آموزش و پرورش و اداره ارشاد به شاعران و نویسندگان بومی توجه بیشتری داشته باشند.

 لازم به ذکر است، نصب تابلو راهنمای کتابخانه در روستای زیرتنگ بیجنوند، برنامه ریزی برای انجام فعالیت های فرهنگی توسط  کتابخانه های بخش زاگرس در هفته کتاب و کتاب خوانی، اجرای برنامه های فرهنگی کتاب محور در مدارس و پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از شهرداری شهر بلاوه از مصوبات این جلسه بود.

بيشتر
 [PageVisit]