صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/7/28 شنبه با معرفی ۵ عنوان کتاب؛ دبستان شهید اشرفی اصفهانی روستای زیرتنگ میزبان نشست کتاب‌خوان شد دهمین نشست کتاب خوان مدرسه ای مهرماه سال۹۷ با حضور دانش آموزان پایه ششم در دبستان شهید اشرفی اصفهانی روستای زیرتنگ شهرستان چرداول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، دهمین «نشست کتاب خوان مدرسه ای» مهرماه سال۹۷ با حضور دانش آموزان پایه ششم در دبستان شهید اشرفی اصفهانی روستای زیرتنگ شهرستان چرداول برگزار شد.

این نشست با معرفی ۵ اثر، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم به کار خود خاتمه داد.

«اوریگامی ساده» نوشته: روح الله گیوه چی/ ارائه شده توسط: علیرضا دارابی

این کتاب با ارائه‌ تصاویری از مراحل ساخت اوریگامی، درست کردن حیواناتی مانند روباه، بچه قورباغه، جوجه، فیل، کلاغ، گربه، خرگوش، ماهی، سگ، شیر، اسب، خرس و بسیاری حیوانات دیگر را آموزش می‌دهد.

اوریگامی به معنای «تا کردن کاغذ» است. با خواندن این کتاب می توانیم با یک برگ کاغذ سفید به تعداد نامحدودی اشکال خلاقانه و زیبا خلق کنیم. این کتاب آموزنده توسط انتشارات «نغمه نواندیش» برای گروه سنی (ج) منتشر شده است.

«زیباترین آواز» نوشته: شکوفه تقی/ ارائه شده توسط: مبینا کوخائی

این کتاب توسط انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» برای گروه سنی (ج) منتشر شده است. کتاب «زیباترین آواز» داستانی است درباره پسرکی که هر روز با صدای زیباترین آواز از خواب بیدار می‌شود.  وقتی از پرنده‌ها سؤال می‌کند و می‌فهمد که تنها صدای آواز آنها نبوده که او را از خواب بیدار کرده به جستجوی خود ادامه می‌دهد تا به سرچشمه آن آواز زیبا می‌رسد.

«پهلوان پهلوانان» نوشته: نادر ابراهیمی/ ارئه شده توسط: آیدا رحیمی

این کتاب درباره یکی از پهلوانان ایرانی به نام پوریای ولی است. صدها سال پیش در یکی از شهرهای خراسان پهلوان بزرگی زندگی می کرد به نام پوریای ولی که نه تنها در خراسان، بلکه در سراسر ایران بزرگ آن روزگار شهرت داشت. مردم به پاس مهربانی و جوانمردیش او را بسیار دوست می داشتند و او را مربی اخلاقی انسانی هم می دانستند.

کتاب «پهلوان پهلوانان» توسط «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» برای گروه سنی (ج) منتشر شده است.

«سام پهلوان پهلوانان» نوشته: محمد رضا یوسفی/ ارائه شده توسط: النا دارابی

«سام» پهلوان سپاه ایران در زمان نوذر بود که با تورانیان در زمان افراسیاب جنگید. با کشته شدن او، سپاه ایران خالی از پهلوان شد و سپاه توران از این فرصت استفاده کرد و به ایران حمله کرد.

کتاب «سام پهلوان پهلوانان» با تصاویر زیبا توسط «سعید خزایی» تصویر گری شده و «محمدرضا یوسفی» آن را بازآفرینی کرده است. انتشارات «خانه ادبیات» این کتاب را برای کودکان رده سنی (ب) منتشر کرده است.

«بچه های جهان» نوشته: محمود کیانوش/ ارائه شده توسط: مهسا دارابی

این کتاب شامل مجموعه ای از بهترین شعرهای کودکان و نوجوانان است که محمود کیانوش، از بنیانگذاران و شاعر برجسته ادبیات کودکان و نوجوانان سروده است.

این کتاب توسط «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای گروه سنی (ج) منتشر شده است.

 

بيشتر
 [PageVisit]