صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/7/29 يكشنبه با ارائه ۵ اثر؛ نشست کتابخوان کتابخانه بوعلی موسیان در دبستان شرافت موسیان برگزار شد نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه بوعلی موسیان، در مهرماه۱۳۹۷ با مشارکت دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی در دبستان شرافت موسیان برگزار شد.

این نشست با معرفی و ارائه ۵ اثر، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم به کار خود خاتمه داد.

کتاب" آب چال" نویسنده فواد نظری/ ارائه دهنده رقیه دارفرین پایه پنجم ابتدایی

این کتاب از مجموعه‌ی کتاب‌های سبز انتشارات فنی است که در قالب داستان به معرفی برخی از جانوران و اهمیت و ارزش آب در زندگی آنان می‌پردازد. در این کتاب، کودکان با شمارش اعداد از یک تا ۱۰ آشنا می‌شوند.

کتاب" می‌ خواهم پاندا را نجات دهم" نویسنده هایده کروبی/ ارائه دهنده ستایش ولیزاده پایه پنجم ابتدایی

این کتاب را انتشارات فنی منتشر کرده است. داستان کتاب درباره‌ی چارلی، خواهر کوچکش لولا و دوستانشان است که متوجه می‌شوند جانوران زیادی در معرض خطر انقراض هستند و تصمیم می‌گیرند کاری انجام دهند. آن‌ها می‌خواهند یک پاندا را نجات دهند

کتاب" امپراتور سیب زمینی چهارم" نویسنده محمد هادی محمدی/ ارائه دهنده غزل حقمرادی پایه پنجم ابتدایی

امپراتوری سیب زمینی چهارم، یکی از عاشقان مادر زمین بود و جانش را برای پایداری جهان سبز فدا کرد. داستان در یک آشپزخانه رخ می‌دهد. سوسک‌ها، مگس‌ها و موش‌ها بسیج می‌شوند تا به جنگ سبزیجات بروند. سبزیجات به فرماندهی امپراتور سیب‌زمینی چهارم به مبارزه و دفاع از خود می‌پردازند، اما در انتها شکست می‌خورند.

کتاب" برادر عقاب، خواهر آسمان" نویسنده فواد نظیری/ ارائه دهنده نازنین وطن پرست پایه پنجم ابتدایی

در گذشته‌های بسیار دور، مهاجران سفیدپوست اروپایی، به جنگی هولناک با بومیان سرخ‌پوست سرزمینی پرداختند که اکنون امریکا نامیده می شود. هنگامی که جنگ سرخ‌پوستان با سفیدپوستان در آستانه پایان بود، رئیس سیاتل، رهبر دلیر و خردمند اقوام شمالی غرب این سرزمین، پس از امضا قراردادی با سفیدپوستان برای فروش اجباری زمین های مردم سیاتل به آن‌ها سخنرانی ماندگاری برای حاضران ایراد کرد که بعد ها پزشکی به نام هنری ای اسمیت آن را باز نوشت. این سخنرانی به شکل کتاب در آمده است.

کتاب" هر چیزی را دور نریز" نویسنده لارا برگن/ ارائه دهنده پریا دیناروند پایه پنجم ابتدایی

هر کجا هستیم به راستی سبز باشیم هر چیزی را فوری توی سطل زباله نیندازیم. به چیزهای دور ریختنی دوباره نگاه کنیم و ببینیم چه طور می شود از آن‌ها چیزی به درد بخور و زیبا بسازیم این جوری می‌توانیم با بازیافت اشیا دورریختنی، سبز باشیم و در ساختن طبیعت و محیط زیست سبز و پاکی با دیگران همراه شویم.

 

 

 

بيشتر
 [PageVisit]