صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/7/29 يكشنبه با ارائه و معرفی ۶ اثر؛ پنجمین نشست کتاب‌خوان در کتابخانه مطهری بدره برگزار شد به همت مسئول کتابخانه شهید مطهری بدره، پنجمین نشست کتاب خوان باحضور دوستداران کتاب و کتابخوانی در این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان ایلام، به همت رویا مهدی پور، مسئول کتابخانه شهید مطهری بدره، پنجمین نشست کتاب خوان باحضور دوستداران کتاب و کتابخوانی  در این کتابخانه برگزار شد.

این نشست به مناسبت هفته سلامت ویژه مادران عضو کتابخانه برگزار و طی آن ۶ اثر ارائه و معرفی شد.

خیربانو عیسی در معرفی کتاب «۵۰ کار خطرناک که باید اجازه داد بچه ها انجام دهند» نوشته گور تولی اظهار داشت: شاید بگویید کارهایی که در این کتاب توصیه می‌شود برای بچه‌ها یا هر کس دیگری خطرناک است اما با این فعالیت‌ها راه‌های واقعی برای مواجهه اولین بار با پدیده‌ها پیش رو قرار می‌گیرد،   فرصت برای نظارت محتاطانه فراهم می‌شود و پرسش‌های جدیدی در ذهن به وجود می‌آید.

در ادامه طیبه جواهری درباره کتاب « ۵۰ روش ساده علاقه مند کردن کودک به مطالعه» نوشته کتی. ای. زاهلر، گفت: شما به خوبی می دانید که عشق به مطالعه می تواند دنیایی از یادگیری، فرهنگ و اندیشه را به روی فرزندتان بگشاید. در این کتاب ۵۰ فعالیت ساده و لذت بخش ارائه شده که به بچه ها کمک می کند برای همیشه به مطالعه علاقه مند شوند .هر فعالیت دستورالعمل ساده ای دارد و نشان می دهد که چگونه فرزندتان را به مطالعه و دانستن بیشتر تشویق کنید.

نظیره عدالتی در معرفی کتاب «مراقبت از نوجوانان» نوشته دونالد گریدانوس بیان کرد: این کتاب مرجع کاملی در زمینه دوره‌ نوجوانی است. در این کتاب، انجمن طب اطفال آمریکا، با کمک تعداد زیادی از متخصصان، صحیح‌ترین اطلاعات را به زبانی ساده و راحت بیان کرده‌ است تا به پدرها و مادرهای نوجوانان کمک کند که با مشکلات خاص این دوره، راحت‌تر کنار بیایند.

در ادامه کتاب «شادترین کودک محله» نوشته هاروی کرپ، توسط لیلا مداحی معرفی شد. وی اظهار داشت: مراقبت از نوپایان در عین حال که یکی از مراحل بسیار لذت بخش برای هر پدر و مادری است ولی کار چندان ساده ای نیست. هیچ چیز مانند بچه ای  به شما کمک نمی کند که جهان را به شیوه هایی جدید و عجیب ببینید. نوپایان سرشار از کنجکاوی، هیجان و فریبندگی وسوسه انگیزی هستند، امّا فراموش نکنید برای پروراندن کودکی شاد باید تلاش کنید صبر و شکیبایی، حس احترام و همکاری در او تقویت شود. باید به او بیاموزید که یک دوست و شنونده خوب باشد، اعتماد به نفس و خودباوری را در او پدید آورید و از جنبه احساسی نیز کودک خوب و سالمی پرورش دهید.

وی ادامه داد: این اثر در چهار بخش به مطالبی همچون علت رفتار نوپایان، اصول برقراری ارتباط با نوپاها؛ اصول رفتاری برای تقویت رفتارهای خوب (چراغ سبز) و اجتناب از رفتارهای آزاردهنده (چراغ زرد) وایجاد مانع در برابر بروز رفتارهای غیرقابل قبول (چراغ قرمز) می پردازد.

سپس مهین یوسفی کتاب «چگونه به دلبند کوچک مان ادب بیاموزیم» نوشته سو کاولی را معرفی کرد و گفت: نویسنده این کتاب پیشنهادهای عملی و توصیه های واقع بینانه ای به والدین در زمینه مدیریت رفتار کودکان ارائه داده است. این کتاب در ۱۰ فصل با عناوین شروع کنید، سبک والدین، هفت اصطلاح، رفتار در سنین مختلف، قواعد مربوط به احترام، ارسال پیام، تحسین مثبت، تنبیه مثبت، مطالعات موردی، رفتار و مدرسه و وقتی کارها سخت می شود، تنظیم شده است

در ادامه این نشست فاطمه باباخانی به معرفی کتاب «راهنمای بهبود روابط خواهر و برادرها» نوشته پت اسپانگین پرداخت.

 

بيشتر
 [PageVisit]