صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/7/29 يكشنبه با هدف تشویق و ترغیب دانش آموزان به مطالعه؛ جلسه انجمن اولیا و مربیان با همکاری دبستان نسا و کتابخانه عمومی دکتر شریعتی سرابباغ برگزار شد در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهر سرابباغ و لزوم توجه والدین به مطالعه فرزندان، جلسه انجمن اولیا و مربیان با همکاری دبستان نسا و کتابخانه عمومی دکتر شریعتی سرابباغ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، در راستای ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه در شهر سرابباغ و لزوم توجه والدین به مطالعه فرزندان، کتابخانه عمومی دکتر شریعتی شهر سرابباغ با همکاری دبستان نسا این شهر به برگزاری جلسه انجمن اولیا و مربیان اقدام کرد.

افتخار مومنی، مسئول کتابخانه دکتر شریعتی سرابباغ با اعلام این خبر گفت: کتابخانه عمومی یکی از مهم‌ترین کانون‌های اجتماعی جامعه است و زمانی میزبان خوبی برای دانش آموزان خواهد بود که از تازه‌ترین کتاب‌ها و آثار ارزشمند بازار نشر برخوردار باشد. در حال حاضر کتابخانه های عمومی این آثار ارزشمند را در خود جای داده اند.

مومنی با بیان این که کتابخانه‌های عمومی باید به تناسب ویژگی‌ها و نیازهای دانش‌آموزان و مراجعان خود متنوع‌ترین و موثرترین کتاب‌ها و مجلات را داشته باشد، افزود: خانواده‌ها، معلمان و مربیان تربیتی باید دانش‌آموزان را تشویق کنند تا به عضویت کتابخانه درآیند؛ زیرا کتابخانه، روح و جان مدرسه و در واقع مکمل آن است.

وی با تاکید بر تلاش برای افزایش آگاهی دانش آموزان گفت: مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی دانش آموزان  است که تاثیر بسیار زیادی در بالارفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی آنان در حال و آینده خواهد داشت.

مسئول کتابخانه دکتر شریعتی ضمن اشاره به نقش و اهمیت کتاب و کتاب خوانی با تاکید به لزوم نهادینه سازی عادت به مطالعه، افزود: انجمن اولیا و مربیان می بایست با همگانی کردن شور و شوق و عشق به کتاب خوانی در بین اولیا و دانش آموزان، عادت به مطالعه ایجاد کنند.

در ادامه این جلسه حقیرسحر، مدیر دبستان نسا ضمن تشکر از مسئول کتابخانه دکتر شریعتی که با مدیر، معلمان و دانش آموزان این مدرسه تعامل دارد، گفت: کتابخانه عمومی به عنوان محور اصلی فعالیت های ترویجی در زمینه ایجاد فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان همواره همپای مدارس و حتی بیشتر از مدارس نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

حقیرسحر ادامه داد: یکی از شرط های مهم در رسیدن به نتایج مطلوب و ایجاد علاقه به مطالعه در دانش آموزان، آگاهی و علاقه  مدیر، مربیان و همچنین والدین دانش آموزان نسبت به این کار است. بنابراین اگر مدیران مدارس خود به مطالعه و کتابخوانی اهمیت دهند، آن وقت دانش آموزان نیز به مطالعه و کتابخوانی توجه خواهند کرد.

در پایان این جلسه مسئول کتابخانه ضمن معرفی خدمات این کتابخانه، اظهار داشت: با برگزاری مسابقات کتابخوانی و خلاصه نویسی، فراهم کردن فرصت های مطالعه برای کودکان و نوجوانان، برگزاری نمایشگاه های کتاب و عضویت کودکان و نوجوانان در کتابخانه می توان گام های موثری در راستای توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی در این شهر  برداشت. 

بيشتر
 [PageVisit]