صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/13 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه هم اندیشی مسئولان بخش چوار و اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد جلسه هم اندیشی مسئولان بخش چوار و اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، هفتم آبان ماه جمعی از مسئولان ادارات دولتی و عمومی بخش چوار از توابع شهرستان ایلام با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام میهن پرست، امام جمعه شهر چوار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، اهم مسائل و مشکلات فرهنگی بخش چوار را بیان کرد و خواستار توسعه کتابخانه های این بخش بویژه در مناطق روستایی شد.

در ادامه این جلسه، ایوب چراغی، بخشدار بخش چوار اظهار داشت: در چند سال گذشته شاهد تحولات مثبتی در حوزه کتابخوانی در این منطقه بوده ایم که حاصل تلاش اداره کل کتابخانه های استان و پیگیری های مستمر مدیرکل و دیگر عوامل این اداره کل بوده است. ضمن تقدیر از این تلاش ها، تقاضا داریم توسعه هرچه بیشتر کتابخانه های عمومی بخش چوار همچون گذشته در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: با توجه به جمعیت بالای نوجوان و جوان بخش چوار و نیاز مبرم آنها به منابع کمک آموزشی، شایسته است اداره کل کتابخانه های عمومی استان، بخش منابع کمک درسی کتابخانه ها را به کتب جدید مجهز کند. این امر ضمن اینکه خدمت بزرگی به دانش آموزان است، باعث توجه این قشر آینده دار به محیط های کتاب و کتابخوانی می شود.

چراغی ادامه داد: بخش چوار یک بخش مرزی گسترده است و دهستان گنجوان، یکی از بزرگ ترین دهستان های کشور در این بخش قرار دارد. پراکندگی جمعیت در این منطقه، ارائه خدمات کتابخانه ای را با مشکل رو به رو می سازد؛ امیدوارم اداره کل کتابخانه های عمومی استان با همکاری نهاد کتابخانه های کشور چاره ای اساسی برای رفع این مشکل بیاندیشد.

در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام ضمن خوشامدگویی و تقدیر از توجه ویژه مسئولین بخش چوار به بحث کتاب، کتابخوانی و کتابخانه های عمومی گفت: طی سه سال گذشته تمام تلاش ما ایجاد عدالت فرهنگی و توزیع مناسب منابع و امکانات بوده است و این رویه را همچنان ادامه خواهیم داد. درصدد هستیم که کتاب را به آسان ترین روش ممکن به اقصی نقاط استان به ویژه بخش های محروم و روستایی ببریم. در این راستا، در کتابخانه های بخش چوار از نظر تجهیزات و تعمیرات لازم گام های خوبی برداشته و عمده مشکلات حل و فصل شده و در تلاشیم برابر با خواست و نیاز منطقه اقدامات موثرتری انجام دهیم.

جلیلیان در خصوص منابع کمک آموزشی کتابخانه های بخش چوار گفت: منابع کمک آموزشی مورد نیاز را از طریق مذاکراتی با موسسات آموزشی قلم چی و گاج تأمین خواهیم کرد.

وی همچنین اظهار داشت: در آینده نزدیک مطالعه جامعی در مورد وضعیت دهستان گنجوان و تأسیس کتابخانه در این منطقه انجام خواهیم داد. در حال حاضر برای پاسخ به نیاز مردم گنجوان، با همکاری دهیاری ها و شوراهای اسلامی تعداد ۳ هزار جلد کتاب از بین منابع اهدایی، به مساجد و دهیاری های این منطقه اختصاص خواهیم داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ساختار انجمن کتابخانه های عمومی در هر سطحی، هم‌راستا با سیاست های کلان کشور بر توسعه فرهنگ کتابخوانی معطوف بوده است و به این دلیل تشکیلات بسیار مهمی است. با توجه به حضور مسئولان رده اول هر منطقه در این انجمن، امیدواریم با تعامل بیشتر، تصمیمات بهتری برای آینده کتابخانه ها اخذ شود. از مسئولان بخش چوار درخواست می کنم با جدیت در جلسات انجمن حضور یابند و آنرا وظیفه خود برای پیشبرد امور فرهنگی بخش چوار بدانند.

 

بيشتر
 [PageVisit]