صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/13 يكشنبه به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد؛ افتتاح نمایشگاه پوستر پدافند غیر عامل در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول نمایشگاه پوستر «پدافند غیرعامل» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان چرداول در کتابخانه عمومی شهید باهنر سرابله برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، نمایشگاه پدافند غیر عامل توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و با همکاری ستاد بزرگداشت پدافند غیر عامل فرمانداری در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهر سرابله برگزار شد. این نمایشگاه با ارائه ۱۵۰ پوستر در ورودی کتابخانه عمومی شهید باهنر و حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

در حاشیه افتتاح این نمایشگاه مرادیگانه، فرماندار شهرستان چرداول، اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه‌ای از خدمات مطلوب و مفید برای کاهش خسارات وارده به زیرساخت‌ها در جنگ، سیل، زلزله و موارد این چنین است. خوشبختانه در سال های اخیر با رویکردی علمی به موضوع پدافند غیرعامل پرداخته شده و شاهد هستیم که اقشار مختلف با این اصطلاح بیگانه نیستند و مسئولان نیز به صورت جدی‌تری این موضوع را دنبال می‌کنند .

وی گفت: موضوع پدافند غیرعامل باید در تمام رده‌ها و اقشار جامعه گسترش پیدا کند. خانواده‌ها نیز باید با این موضوع درگیر باشند و در این زمینه آموزش مطلوبی به آنها ارائه شود .

یگانه افزود: نهادهای فرهنگی به ویژه کتابخانه های عمومی می توانند با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عمومی در اجرای تدابیر پدافند غیر عامل در جهت موفقیت طرح های مربوطه و جلب مشارکت های مردمی نقش بسزایی داشته باشند. 

وی افزود: در شرایط کنونی باید توان بازدارندگی بالایی داشته باشیم؛ چراکه با تهدیدات و در شرایط کنونی هیچ ملتی امنیت نخواهد داشت، مگر آنکه از توانمندی های دفاعی و بازدارندگی بالایی برخوردار باشد.

وی در پایان خواستار بازدید کارمندان ادارات و دانش آموزان از نمایشگاه پدافند غیرعامل در اداره کتابخانه های عمومی شد.

برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی با موضوع «اهمیت، ضرورت و الزامات پدافند غیرعامل» برای همکاران حوزه حفاظت فیزیکی و انتظامات دانشگاه همچنین سایر همکاران دانشگاهی و دانشجویان از دیگر برنامه های هفته پدافند غیرعامل بوده است. 

 

بيشتر
 [PageVisit]