صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/15 سه‌شنبه با حضور معاون سیاسی- امنیتی استاندار؛ جلسه هم اندیشی ستاد هماهنگی هفته کتاب استان ایلام برگزار شد جلسه هم اندیشی ستاد هماهنگی هفته کتاب استان ایلام با حضور معاون سیاسی- امنیتی استانداری ایلام و اعضای ستاد در استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه هم اندیشی ستاد هماهنگی  هفته کتاب استان ایلام با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و اعضای ستاد در استانداری ایلام برگزار شد.

در این جلسه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از ۱۹ تا ۳۰ آبان ماه به مناسبت هفته کتاب، در سراسر کشور برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های استان ایلام، با تأکید بر اینکه در ۴ سال گذشته تلاش‌های زیادی برای ترویج کتاب‌خوانی انجام‌شده است، افزود: با برگزاری ۲۱۰۰ برنامه فرهنگی شامل نشست های کتاب‌خوان، مسابقات کتاب‌خوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، قصه‌گویی و ...، ۲۷ هزار و ۹۰۰ نفر در یک سال گذشته در این برنامه ها شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته ۶ باب کتابخانه عمومی به کتابخانه‌های استان اضافه شده است، گفت: کتابخانه مرکزی، کتابخانه تخصصی نابینایان و ۲ طرح کتابخانه روستایی سراب ایوان و عباس‌آباد دره شهر از جمله کتابخانه های جدید در استان بود. به این ترتیب بیش از ۴۷ هزار عنوان کتاب به مجموعه منابع کتابخانه های عمومی استان اضافه ‌شد.

مدیرکل کتابخانه‌های استان ایلام با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۷ هزار نفر به اعضای کتابخانه‌های استان اضافه‌ شده است، بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان دریافت منابع کتابخانه‌ای از مردم و خیرین است که با انجام این کار ۵۷ هزار و ۸۳۴ عنوان کتاب به ذخیره منابع کتابخانه ای اضافه شد.

جلیلیان با اشاره به تعامل اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام با دستگاه‌های مختلف استان، یادآور شد: اهدای ۱۰ هزار کتاب به شوراها و دهیاری‌های استان، خرید ۵۸ عنوان کتاب با بیش از ۷ هزار و ۵۴۰ جلد کتاب از ناشران استان، حل مشکلات کتابخانه‌های استان از دیگر برنامه‌های اداره کل کتابخانه های عمومی کتابخانه‌های استان است.

جلیلیان، در پایان با تأکید بر لزوم بازدید مسئولان در هفته کتاب از کتابخانه‌های عمومی استان، خاطرنشان کرد: زمینه‌های لازم برای بازدید اقشار مختلف مردم از کتابخانه‌های عمومی استان فراهم‌شده است.

 

بيشتر
 [PageVisit]