صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/21 دوشنبه با هدف افزایش کیفیت برنامه های هفته کتاب در ایلام انجام شد؛ دیدار مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل کتابخانه های عمومی ایلام مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل کتابخانه های عمومی ایلام به منظور ارتقای کیفیت ویژه برنامه های هفته کتاب در استان، با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، پس از جلسه هماهنگی دستگاه های فرهنگی برای برگزاری برنامه های هفته کتاب، نشستی بین مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام و اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.

در این نشست عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه برنامه های امسال هفته کتاب با برنامه ریزی بهتری انجام خواهد شد، بیان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی از اهداف برنامه‌های هفته کتاب در استان ایلام است. هفته کتاب از ٢٤ آبان تا یکم آذرماه امسال در استان ایلام هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود و در این ایام برنامه‌های متنوعی به اجرا در می‌آید.

وی اظهار کرد: تلاش در جهت گسترش فرهنگ مطالعه به جهت رشد و توسعه فرهنگی استان ایلام مورد توجه هفته کتاب و کتابخوانی است. به منظور پاسداشت نویسندگان و مولفان حوزه کتاب به ویژه در زمینه فرهنگ اصیل بومی و محلی از پیشکسوتان این حوزه تجلیل و تقدیر به عمل می آید، همچنین از نویسندگان فعال به ویژه در حوزه کودک و نوجوان و نویسندگان آثاری که در سال جاری چاپ و منتشر شده است، تجلیل خواهد شد.

در ادامه این جلسه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با اشاره به وجود همدلی و تفاهم بین دو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی استان، آمادگی خود را جهت تعامل و تفاهم بیشتر اعلام کرد.

جلیلیان گفت: ما باید تا حد توان از موازی کاری پرهیز کنیم و اجرای برنامه های مشترک هفته کتاب نقطه عطفی برای جلوگیری از هزینه های اضافی است و موجب افزایش کیفیت برنامه های فرهنگ خواهد شد.

وی ادامه داد: هفته کتاب بهترین فرصت برای گسترش فرهنگ کتابخوانی است از این رو نهادهای فرهنگی باید با هماهنگی و برنامه ریزی بیشتر، برنامه های هفته کتاب را به صورت مشترک و با انسجام و همبستگی پیش برند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در این هفته، بیان کرد: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، نواختن زنگ مطالعه در یکی از مدارس استان، دیدار با خانواده شهدای کتابدار و تجلیل از آنها، آیین اهدای کتاب، نشست نقد و بررسی آثار نویسندگان مطرح استانی، نشست با ناشران بومی، افتتاح کتابخانه آیت الله حیدری ایلامی و رونمایی از تازه های نشر، اصلی ترین برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در استان ایلام خواهد بود.

 

بيشتر
 [PageVisit]