صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/22 سه‌شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام خبر داد؛ برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی ایلام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام از برگزاری بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی ویژه هفته کتاب در کتابخانه های عمومی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، همزمان با فرارسیدن هفته کتاب، مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اهمیت و نقش سازنده کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، برنامه های هفته کتاب را تشریح کرد.

جلیلیان اظهار داشت: هفته کتاب با برگزاری بیش از صد برنامه متنوع فرهنگی در سطح کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار می شود. آغاز این هفته با غباررویی و عطر افشانی مزار شهدای گرانقدر همراه است و متعاقب آن برنامه دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه و جماعات انجام خواهد شد. همچنین حضور اینجانب در برنامه رادیویی جهت اطلاع رسانی برنامه های هفته کتاب از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: نشست مشترک ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های استان ایلام با ناشران استانی در روز ۲۱ آبان ماه برگزار شد. همچنین نشست خبری ویژه هفته کتاب و نیز تقدیر از خبرنگاران فعال در حوزه کتاب در روز ۲۳ آبان ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: حضور همکاران ستادی و کتابدارن در نماز جمعه همراه با برپایی نمایشگاهی از تازه های نشر و اهدای کتاب به نمازگزاران، دیدار با یکی از خانواده های معظم شهدا و یک نفر از پیشکسوتان و فعالان حوزه کتاب از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود. 

جلیلیان همچنین اظهار داشت: نواختن زنگ مطالعه در ۲۵ مدرسه در مرکز ده شهرستان از برنامه های پیش بینی شده در هفته کتاب خواهد بود که جهت برگزاری بهتر این برنامه، جلسه ای با مدیران کل آموزش و پروش استان و فرهنگ و ارشاد اسلامی ترتیب داده خواهد شد.

وی همچنین گفت: افتتاح کتابخانه مشارکتی در شهرستان آبدانان و جشن کتاب در شهرستان بدره برنامه های روز ۲۳ آبان ماه و افتتاح کتابخانه بزرگ آیت الله حیدری ایلامی در شهر ایلام در روز ۲۸ آبانماه خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در ادامه بیان کرد: برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های سراسر استان از جمله ۱۲ نشست نقد و بررسی کتاب، رونمایی از تازه های کتاب با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۴۴ نشست کتابخوان، همراه با ۴۴ نمایشگاه کتاب در کتابخانه های عمومی، ۴۴ برنامه قصه گویی و جمع خوانی کتاب، تلاش برای جذب کتب اهدایی از خانه کتاب ایلام، خیرین و اهداکنندگان و همچنین امکان عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی، از فعالیت هایی است که با مشارکت و تلاش همکاران در هفته کتاب برگزار می شود.

 

بيشتر
 [PageVisit]