صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/26 شنبه همزمان با هفته کتاب؛ دو کتابخانه در ایلام به بهره برداری می رسد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام از افتتاح کتابخانه سراب ایوان و کتابخانه آیت‌الله حیدری ایلامی همزمان با هفته کتاب در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، در نشست خبری هفته کتاب مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشریح فعالیت‌های انجام شده در اداره کل کتابخانه های عمومی ایلام از مرداد ۱۳۹۴ تاکنون، گفت: کتابخانه‌ها، پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی جذابی برای مردم به حساب می‌آیند. کتابخانه‌ها، پایگاه پرطراوت اندیشمندان هستند و تأثیر بسزایی در شکوفایی و بالندگی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه دانش آموزان و دانشجویان دارند و زمینه رشد اندیشه و گسترش فرهنگ مطالعه را فراهم می کنند.

وی گفت: در حال حاضر در استان ایلام ۴۴ باب کتابخانه عمومی به ارائه خدمت می پردازد و باید گفت که برخی کتابخانه‌های روستایی فعال‌تر از کتابخانه‌های شهری است و پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح روستاهای استان محسوب می شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام تصریح کرد: در سه سال گذشته ۱۵ باب کتابخانه در استان ایلام ساخته‌شده و در حال حاضر ۸ باب کتابخانه در حال احداث است. خوشبختانه تعداد کتابخانه‌های عمومی استان رو به افزایش است و کتابخانه سراب ایوان در هفته کتاب به بهره‌برداری می‌رسد. کتابخانه آیت‌الله حیدری ایلامی نیز در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام با بیان اینکه طی ۳ سال گذشته ۳۳ نیروی کتابدار در کتابخانه‌های عمومی استان جذب‌ شده است، تصریح کرد: در استان ایلام ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای رسیدن به وضع مطلوب در حوزه کتابخانه‌ها وجود دارد و این آمادگی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد که در راستای افزایش تعداد کتابخانه‌های استان اقدام کند.

وی ادامه داد: کتابخانه مرکزی استان هم‌اکنون یکی از کتابخانه‌های بسیار خوب در سطح کشور است و ۴ هزار نفر عضو دارد و دارای بخش‌های ویژه‌ای از جمله بخش نابینایان است.

جلیلیان یادآور شد: بخش تخصصی حوزه دفاع مقدس و بنیاد شهید و ایثارگران در کتابخانه مرکزی استان ایجاد شده است و در تمام کتابخانه‌های استان هم‌اکنون قفسه کتاب‌های دفاع مقدس وجود دارد. همچنین در راستای حمایت از ناشران استانی قفسه کتاب‌های استان شناسی در کتابخانه‌های عمومی استان راه‌اندازی شده و منابع استان شناسی از ناشران بومی خریداری می شود.

وی بابیان اینکه ۱۰۰ عنوان برنامه در هفته کتاب در استان ایلام برگزار می‌شود، گفت: غبارروبی مزار شهدا، نشست‌های کتاب‌خوان، نشست‌های نقد و بررسی کتاب‌خوان، مسابقات کتاب‌خوانی، نشست با مؤلفان و ناشران استانی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، برپایی نمایشگاه کتاب در محل‌های برگزاری نماز جمعه، اهدای کتاب به مردم، توزیع هدفمند کتاب و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا ازجمله برنامه‌های هفته کتاب در این استان است .

جلیلیان، بابیان اینکه در هفته کتاب ۲ هزار و ۴۰۰ جلد کتاب از سوی ناشران استان به کتابخانه‌های عمومی استان ارسال‌شده است، افزود: هدف برنامه‌های هفته کتاب در استان این است که ارتباط مردم با کتابخانه‌های عمومی در سطح استان تقویت شود و در همین راستا در روزهای ۲۴ و ۲۶ آبان ماه عضویت در کتابخانه‌های عمومی استان به‌صورت رایگان انجام می‌شود .

 

بيشتر
 [PageVisit]