صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/27 يكشنبه با حضور معاون سیاسی- امنیتی فرمانداری؛ جلسه هم اندیشی ستاد هماهنگی هفته کتاب در شهرستان چرداول برگزار شد جلسه هماهنگی ستاد هماهنگی هفته کتاب در شهرستان چرداول با حضور معاون سیاسی- امنیتی فرمانداری و شهرداران و جمعی از مسولان ادارات فرهنگی و روسای دانشگاه ها در فرمانداری چرداول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه هم اندیشی ستاد هماهنگی هفته کتاب شهرستان چرداول با حضور معاون سیاسی- امنیتی این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه الیاس فتاحی، معاون سیاسی- امنیتی فرماندار چرداول در اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: مسیر موثق و موفق برای و توسعه فرهنگ اسلامی در جامعه توجه به  کتاب و فرهنگ کتابخوانی است و کتابخانه های عمومی مناسب ترین و در دسترس ترین مراکز برای تحقق این مهم هستند که نقش بسزایی در ارتقای میزان آگاهی مردم و گسترش دانش آنها دارند.

وی در ادامه تاکید کرد:  کتاب رسانه ای اجتماعی است که عموم مردم می توانند از آن بهره ببرند و هفته کتاب، هفته پاسداشت مقام کتاب، کتابخانه، کتاب خوان و کتابدار است که تمام ادارات و نهاد ها باید به آن توجه کنند.

فتاحی با تأکید بر لزوم بازدید مسئولان در هفته کتاب از کتابخانه‌های عمومی شهرستان، خاطرنشان کرد: برنامه های خوبی در کتابخانه های عمومی شهرستان در این هفته برگزار می شود و کتابخانه ها پذیرای بازدید اقشار مختلف مردم هستند.

در این جلسه  نوراله عباداللهی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از ۱۹ تا ۳۰ آبان ماه به مناسبت هفته کتاب، در سراسر کشور برنامه‌های  فرهنگی ویژه‌ای برگزار می‌کند و در این شهرستان نیز برنامه های فرهنگی متنوعی  همچون سال های گذشته برگزار می شود.

 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول، با تأکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید برای ترویج کتاب‌خوانی و توسعه زیرساخت های کتابخوانی تلاش‌های زیادی انجام شده است، افزود: کتابخانه های عمومی فعال این شهرستان از 4 باب به 7 باب افزایش یافته و 1 باب در بخش محروم هلیلان در دست ساخت است و در دهه فجر سال جاری نیز یک باب کتابخانه دیگر نیز با اعتبار 1 میلیارد و 200 میلیون ریال  در دهستان آسمان آباد کلنگ زنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از 1200 جلد کتاب با ارزش تقریبی 200 میلیون ریال  از محل کمک های مردمی و سازمان ها جذب و به منابع کتابخانه های شهرستان اضافه شده است، گفت: منابع کتابخانه ها در شهرستان افزایش قابل ملاحظه ای داشته و مورد استقبال عموم واقع شده است.

عباداللهی با اشاره به تعامل مطلوب اداره کتابخانه‌های عمومی چرداول با سایر ادارات و نهاد های شهرستان، یادآور شد: اهدای کتاب به مهد کودک ها و مدارس ابتدایی، دعوت از اقشار مختلف مردم برای مراجعه و استفاده از کتابخانه های عمومی و عضویت در این مراکز فرهنگی و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ترویج کتابخوانی از برنامه های هفته کتاب در این شهرستان است.

 

 

بيشتر
 [PageVisit]