صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/8/27 يكشنبه مراد جلیلیان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ایلام؛ هدف اساسی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، هدف اساسی نهاد کتابخانه های عمومی کشور را ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، همزمان با حضور کارکنان اداره کل و کتابداران شهرستان ایلام در نماز جمعه ۲۵ آبانماه ۹۷ در مصلی شهر ایلام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به عنوان سخنران خطبه های نماز جمعه در خصوص هفته کتاب و اهمیت کتابخوانی به ایراد سخن پرداخت.

مراد جلیلیان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی استان و تشریح برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: هدف اساسی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تقویت ارتباط بیشتر مردم با کتابخانه های عمومی، ترویج فرهنگ مطالعه، تلاش ایجاد عادت به مطالعه در مردم، تقویت منابع مکتوب و اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی است. در این راستا، طی یک سال گذشته بیش از ۲۱۰۰ برنامه فرهنگی در قالب نشست های کتابخوان، مسابقات فرهنگی، جلسات نقد و بررسی، دوره قصه گویی، برنامه های ترویجی، آموزشی، مناسبتی و  خلاقانه با حضور ۲۷۹۰۰ نفر در کتابخانه های عمومی استان اجرا شده است. در کنار این برنامه های فرهنگی، ۱۸۴ نمایشگاه کتاب در کتابخانه ها برگزار شده و دو درصد از جمعیت استان ایلام در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده اند. همچنین طی یک سال گذشته بیش از ۵۷ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده و این اداره کل با اهدای این منابع به نهادها، ادارات، شوراها و دهیاری ها، تعامل مطلوبی با سایر سازمان ها داشته است. به جرأت می توان گفت پویایی و تحولی که در اداره کل کتابخانه های عمومی استان وجود دارد، نظیر آن در هیچ دوره ای نبوده است.

وی ادامه داد: در سال جاری، افتتاح کتابخانه مرکزی شهر ایلام، ایجاد مرکز مبادله کتاب در استان، ایجاد و افتتاح کتابخانه تخصصی نابینایان، افتتاح کتابخانه خیام حاضر میل، افتتاح کتابخانه آیت الله حیدری ایلامی انجام شده است. خوشبختانه امروز با احتساب این ۵ مرکز، ۴۴ باب کتابخانه عمومی نهادی و روستایی، ۹ باب کتابخانه مشارکتی و مجموعا ۵۳ باب کتابخانه به ارائه خدمت می پردازند. همچنین کتابخانه های دشت عباس دهلران، عباس آباد دره شهر، مرکز شهر بدره، پارک رزمندگان شهر ایلام، محله بانبرز ایلام، سراب ایوان، کتابخانه شماره ۲ دره شهر و چشمه ماهی هلیلان در دست ساخت هستند.

جلیلیان در پایان اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام با تمام ادارات و دستگاه های اجرایی و نیز نماینده محترم ولی فقیه در استان، ائمه جمعه و جماعات و دستگاه های فرهنگی تعامل سازنده ای دارد. تاکنون بیش از ۱۵ تفاهم نامه با دستگاه های مختلف جهت همکاری دوجانبه به امضا رسیده است. همچنین با تشویق مردم و خیرین به اهدای کتاب در زمینه تقویت منابع اقدامات خوبی انجام شده است.

 

 

بيشتر
 [PageVisit]