صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/10/3 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول با محوریت هماهنگی برای اجرای برنامه های فرهنگی مشارکتی، هم اندیشی در خصوص نقش کتاب در کاهش آسیب های اجتماعی و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرداول با محوریت هماهنگی برای اجرای برنامه های فرهنگی مشارکتی، هم اندیشی در خصوص نقش کتاب در کاهش آسیب های اجتماعی و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان، به ریاست الیاس فتاحی، معاون فرماندار این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه الیاس فتاحی، معاون فرماندار چرداول گفت: کتابخانه های عمومی نقش بسزایی در پرکردن اوقات فراغت و آگاهی بخشی مردم دارند و در دولت تدبیر و امید به توسعه این مراکز توجه ویژه ای شده است.

وی گفت: در شهرستان چرداول ۷ باب کتابخانه فعال وجود دارد که ۳ باب آن در ۳ سال گذشته راه اندازی شده است و علاوه بر این ۱ باب کتابخانه در روستای چشمه ماهی بخش هلیلان در دست ساخت است. در دهه فجر سال جاری نیز نهمین کتابخانه عمومی شهرستان در روستای وارگه آسمان آباد کلنگ زنی خواهد شد.

در ادامه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام اظهار داشت: توسعه کتابخانه های عمومی در استان ایلام مطابق با سند چشم انداز  ۱۴۰۴ بوده و با برنامه ریزی انجام شده در شهرستان چرداول تا سال ۱۴۰۰ تعداد کتابخانه های فعال به ۱۰ باب می رسد.

جلیلیان در ادامه افزود: برنامه های فرهنگی متنوعی در کتابخانه های عمومی در حال برگزاری است و در ایام الله دهه فجر برنامه های شاخصی در کتابخانه ها اجرا می شود.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که در کتابخانه های عمومی استان در راستای پاسداشت فرهنگ بومی برگزار خواهیم کرد، برنامه چل سروو (چهل سرود: مشاعره و خواندن اشعار محلی و تک بیت ها) است. چل سروو، میراث بومی محلی- نواحی مختلف استان ایلام است.

جلیلیان در ادامه گفت: طی هفته کتاب سال جاری بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب از سوی مردم اهدا و به منابع کتابخانه ها اضافه شد. 

وی افزود: در شهرستان چرداول کتابخانه ها رشد کمی و کیفی قابل توجهی داشته اند و با افزایش کتابخانه ها در این شهرستان، دسترسی جمعیت زیادی از مردم به منابع اطلاعاتی و امکانات کتابخانه ای فراهم شده و در دهه فجر نیز کتابخانه عمومی در روستای وارگه کلنگ زنی می شود.

وی در پایان از تمامی نهاد ها و مسئولان خواست که به ترویج کتابخوانی و مراجعه به کتابخانه ها همت داشته و کمک کنند تا فرهنگ کتابخوانی در جامعه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش دانش و آگاهی مردم افزایش یافته و قوام یابد.

بيشتر
 [PageVisit]