صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/10/8 شنبه با حضور فرماندار دره شهر و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دره شهر به ریاست علی اکبر شفیع زاده، فرماندار شهرستان و با حضور مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام و سایر اعضا روز دوشنبه سوم دی ماه برگزار شد.

در این جلسه هوشنگ طاهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن خیر مقدم به اعضا به بررسی مصوبات جلسه پیشین و نیز قرائت دستور جلسه جدید پرداختند.

علی اکبر شفیع زاده، فرماندار شهرستان دره شهر نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی، اظهار داشت: شهرداری ها موظف هستند حق کتابخانه های عمومی را به صورت کامل پرداخت کنند.

شفیع زاده با تأکید بر اینکه پرداخت نیم درصد در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، گفت: اگر فرهنگ گسترش یابد، بسیاری از مشکلات حل می شود و حتی شهرداری ها نیز از این امر سود می برند. در حال حاضر کتابخانه های عمومی، حتی با نبود بودجه کافی، کارهای بزرگی انجام می دهند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی دره شهر اضافه کرد: زمانی می توانیم مروج کتابخوانی باشیم که دانش در مدیریت ما نقش برجسته ای داشته باشد و زمانی باید ادعای کار فرهنگی کنیم که مدیران ما بیش از هر جا به کتابخانه مراجعه کنند.

در ادامه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام اظهار داشت: برنامه های فرهنگی متنوعی در کتابخانه های عمومی در حال برگزاری است و در ایام الله دهه فجر برنامه های شاخصی در کتابخانه ها اجرا می شود.

جلیلیان در ادامه گفت: طی هفته کتاب سال جاری بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب از سوی مردم اهدا و به منابع کتابخانه ها اضافه شد.

وی افزود: در شهرستان دره شهر کتابخانه ها رشد کمی و کیفی قابل توجهی داشته اند و دسترسی جمعیت زیادی از مردم به منابع اطلاعاتی و امکانات کتابخانه ای فراهم شده است. در دهه فجر نیز کتابخانه عمومی روستای عباس آباد افتتاح می شود.

وی در پایان خواستار ترویج کتابخوانی از سوی تمامی نهاد ها شد و از مسئولان خواست که با مراجعه به کتابخانه ها کمک کنند تا فرهنگ کتابخوانی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش دانش و آگاهی مردم توسعه یابد.

 

بيشتر
 [PageVisit]