صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/10/11 سه‌شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان دهلران برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام و معاون سیاسی- امنیتی فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، دوشنبه دهم دی ماه ۱۳۹۷ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران، به ریاست علی مجلسی، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری این شهرستان و با حضور مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام برگزار شد.

در این جلسه مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام اظهار داشت: بهترین و تاثیرگذارترین مسیر برای توسعه همه جانبه از طریق کتاب و کتابخوانی میسر می شود که کم هزینه و در مدت کوتاهی قابل انجام است. البته این کار ملزوماتی دارد. در واقع همه بر حسب وظیفه و همچنین امکانات موجود باید جهت تغییر نگرش مردم به کتاب تلاش کنیم و باید مراقب باشیم که رغبت مردم به مطالعه کم نشود و حس بی نیازی از کتاب در آنها بوجود نیاید.

وی بیان داشت: سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور جهت تامین منابع کتابخانه های عمومی، در نظر گرفتن نیازهای مطالعاتی عمومی جامعه و همچنین شرایط فرهنگی هر منطقه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، خاطرنشان کرد: رویکرد ما تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی در هر شهر و روستا است. این امر نیازمند همدلی و همراهی ادارات و نهاد های مختلف است که امیداوریم تحقق پیدا کند.

جلیلیان ادامه داد: خوشبختانه با همکاری خوب فرمانداری، وضعیت تخصیص اعتبارات فرهنگی این شهرستان نسبت به سایر شهرستان ها به مراتب بهتر است و از محل این اعتبارات در سال جاری گام های خوبی برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های شهرستان دهلران برداشته شد.

وی در زمینه فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی، اظهار داشتند: در دهه فجر امسال علاوه بر برنامه های فرهنگی سراسری، در استان ایلام سه برنامه گسترده تحت عنوان یک روز با کتاب «باهم بخوانیم، تا باهم بمانیم»، مسابقه مکتوب تحت عنوان تاثیر منابع مکتوب در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین جشنواره شعر انقلاب اسلامی، طراحی و به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال شده که در صورت تصویب، در مرحله اجرا شاهد اثرگذاری آنها خواهیم بود.

جلیلیان در پایان خواستار همکاری دستگاه های متولی برای تکمیل کتابخانه عمومی شهدای دشت عباس شد.

در ادامه این جلسه علی مجلسی، معاون سیاسی- امنیتی فرماندار دهلران، ضمن تقدیر از توجه اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در مورد وضعیت کتابخانه های شهرستان دهلران گفت: شهرستان دهلران وسیع ترین شهرستان استان ایلام است. در حال حاضر هفت باب کتابخانه فعال و یک باب کتابخانه آماده بهره برداری داریم. ما نیازمند کتابخانه های بیشتری هستیم. همچنین از نظر منابع با توجه به بافت جمعیتی و فرهنگی شهرستان دهلران و نیاز مطالعاتی اقشار مختلف مانند دانش آموزان، دانشجویان، کشاورزان و کسبه، برنامه ریزی متناسب با نیاز اطلاعاتی این اقشار لازم است.

وی گفت: بخشی از تجهیزات کتابخانه های سطح شهرستان به ویژه شهر دهلران فرسوده شده که نیازمند توجه جدی است. خوشبختانه با نگاه ویژه فرماندار به کتابخانه های عمومی در تخصیص اعتبارات، باید برای جذب این منابع در جهت خرید تجهیزات اقدام شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه کتابخانه دشت عباس اظهار داشت: این کتابخانه نزدیک به چهار سال است که عملیات عمرانی آن آغاز شده و تاکنون ۹۵ درصد رشد فیزیکی داشته و تلاش می کنیم تا دهه مبارک فجر آماده افتتاح شود.

همچنین در ابتدای این جلسه قدرت چراغی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران، با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان و همچنین روند اجرای مصوبات جلسه گذشته، گفت:  با تصمیمات اتخاذ شده در جلسه پیشین انجمن با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شاداب سازی کتابخانه خیام حاضر میل انجام و تجهیزات مورد نیاز توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام تأمین شد.  در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی جلسات متعددی با ادارات و نهادی فرهنگی برگزار شد. پیگیری امور عمرانی کتابخانه شهدای دشت عباس نیز در این مدت انجام شد.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه از خدمات کبری یوسفی، مسئول کتابخانه مشارکتی هلال احمر دهلران به عنوان کتابخانه مشارکتی برتر در جشنواره رضوی تقدیر شد.

بيشتر
 [PageVisit]