صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/10/15 شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهران برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مهران به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مهران به ریاست نظام ملکشاهی، فرماندار و با حضور مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه نظام ملکشاهی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهران با ایراد سخنانی درباره اهمیت کتاب و کتابخانه، اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی و آگاهی، عنصر اصلی در یک انقلاب فرهنگی است. همه می دانیم که مهم‌ترین ابزار آگاهی‌بخشی کتاب است به همین جهت مسیر رشد و توسعه با وجود کتابخانه‌های استاندارد تسهیل می شود.

ملکشاهی با طرح ایده «هر اداره؛ یک کتابخانه»، «هر مسجد؛ یک کتابخانه» و «هر مدرسه؛ یک کتابخانه» خواستار بازدیدهای مستمر و دوره‌ای از ادارات، مساجد و مدارس شهرستان مهران و ارزیابی زیرساخت‌های کتابخانه‌ای این اماکن شد.

 وی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت انتخاب کتابخانه امام رضا (ع) شهر مهران به عنوان کتابخانۀ نمونۀ کشوری و همچنین برگزیده شدن دو تن از کارکنان این کتابخانه در سطح کشور، از زحمات و تلاش های گستردۀ مجموعۀ کتابخانه های عمومی شهرستان تقدیر کرد.

وی دربارۀ پیشنهاد فرماندار شهرستان مهران در خصوص طرح «هر اداره و هر مدرسه؛ یک کتابخانه» اظهار داشت: با توجه به ایجاد مرکز مبادله و اهدای کتاب در اداره کل کتابخانه های عمومی در مرکز استان، این اداره کل آمادگی دارد ادارات و ارگان‌هایی که تمایل به تجهیز قفسه‌های منابع خود دارند را تجهیز کند. لذا می توانند جهت دریافت و یا مبادله کتاب به این مرکز مراجعه کنند.

 جلیلیان سپس به تشریح فعالیت ها و برنامه های کتابخانه های عمومی در مناسبت‌های پیش رو و لزوم تعامل و همکاری سایر ادارات پرداخت و تصریح کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترغیب آحاد جامعه به این امر می تواند زمینه‌ساز پیشگیری از جرم و کاهش آسیب های اجتماعی، فرهنگی و روانی در جامعه شود.

در ادامه آذرپیرا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در دو ماهه اخیر به بیان مشکلات و مسائل کتابخانه های عمومی این شهرستان پرداخت و از همکاری و همراهی اعضای انجمن در راستای اجرای مصوبات تقدیر کرد.

بيشتر
 [PageVisit]