صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1397/10/18 سه‌شنبه با مشارکت دانش آموزان مدرسه راهنمایی شهیده نازک بازگیر؛ چهارمین نشست «کتابخوان» مدرسه‌ای کتابخانه عمومی شهید مومنی الوار ارمو برگزار شد چهارمین نشست «کتاب­خوان» مدرسه ای به همت کتابخانه عمومی شهید مومنی الوار ارمو شهرستان دره شهر، با مشارکت دانش آموزان مدرسه راهنمایی شهیده نازک بازگیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، چهارمین نشست کتابخوان مدرسه ای به همت کتابخانه عمومی شهید مومنی الوار ارمو شهرستان دره شهر در مدرسه راهنمایی شهیده نازک بازگیر برگزار شد.

این نشست با معرفی 4 اثر که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم، به کار خود پایان داد
.

خواجه نصیرالدین توسی / علی رزاقی/ناشر تیرگان/ ارائه دهنده زهرا پورمحمدی

خواجه نصیرالدین توسی درسال 597 دیده به جهان گشود و هنگامی که بسیار کوچک بود همراه خانواده اش به طوس مهاجرت کرد وی در زمان حمله مغول 19 سال داشت که به قلعه قهستان رفت و در آنجا مشغول تالیف و فراگیری علوم مختلف شدکتاب اخلاق ناصری را در آنجا نوشت و تا پایان عمر حکومت اسماعیله در آنجا ماند. رصد خانه مراغه را بنا نهاد و در سال 653 درگذشت و وی را در کاظمین به خاک سپردند.
 

ابوعلی سینا/ موسی اشرفی/ناشر آموزش شهر/ ارائه دهنده فاطیما عموزاده

ابوعلی سینا،حسین بن عبدالله حسن بن علی بن سینا معروف به ابن سینا در سال 370 هجری قمری در دهی به نام خورمیثن به دنیا آمد شرکت در جلسات بحث اسماعیلیان از دوران کودکی به واسطه پدرش وی را خیلی زود با مباحث دانش های مختلف زمانش آشنا ساخت پدر وی به توصیه یکی از استادانش به دلیل استعداد او در فراگیری علوم وی را جز به فراگیری دانش به کار دیگر وا نمی داشت ابن سینا در پزشکی مهارت یافت.
 

عمر خیام زندگی و آثار/عبدالکریم شهولی/ ناشر گوتنبرگ /ارائه توسط: آذین رشیدی

غیاث الدین ابوالفتح عمر بن ابراهیم نیشابوری موسوم به خیام از بزرگترین و مشهورترین شعرای تاریخ بعد از اسلام است حکیم عمر خیام شاعری رباعی سرا بود و یک فیلسوف و ریاضی دان بزرگ نیز بود و کشفیات بزرگی در این دو زمینه داشت.
 

ابوریحان بیرونی/ محمود برآبادی / ناشر: مدرسه/فاطمه محمدیان

ابوریحان بیرونی در بامداد پنجشنبه شانزدهم شهریور سال 362 هجری در خوارزم به دنیا آمد. ابوریحان دوران نوجوانی را به یادگیری علومی همچون ریاضی، هیئت، نجوم، گیاهشناسی، و جغرافیا سپری کرد از آثار او می توان آثارالباقیه، ماالهند و الجماهر فی معرفت الجواهر را نان برد و در آخر در بستر بیماری چشم از جهان فرو بست.

بيشتر
 [PageVisit]