فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست بخشدار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ماژین برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ماژین شهرستان دره شهر با حضور بخشدار و اعضای انجمن برگزار شد


 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ماژین به ریاست علی عسگری، بخشدار بخش ماژین و با حضور خیر اله شاطی، مسول نیروی انتظامی بخش؛ طاهره ناصر بارانی، فعال حوزه زنان و سایر اعضای انجمن درمحل بخشداری  برگزار شد.

در این جلسه علی عسگری، بخشدار بخش ماژین با تقدیر از فعالیتهای فرهنگی کتابخانه شهید بهشتی شهر ماژین، گفت: در ایام همه گیری ویروس کرونا این کتابخانه برنامه های فرهنگی بسیار خوبی در بستر فضای مجازی برگزار کرده است که به نوعی خلاء پیش آمده در ایام کنونی را برطرف کرده است.

وی با تاکید بر لزوم تداوم این برنامه ها، افزود: جامعه ما امروزه شرایط خاص را طی می کند که پیش بردن امور جاری را با اخلال مواجهه کرده است بنابراین گذر از این شریط و فعالیت در این فضا، تدابیر و خلاقیت خاصی می طلبد که خوشبختانه در بخش فرهنگی شاهد موفقیت دستگاههایی مانند کتابخانه ها هستیم که با بهره گیری از فضای مجازی امورات خود را پیش می برند.

 عسکری از دستگاههای فرهنگی بخش و اعضای انجمن خواست که جهت تداوم فعالیتهای فرهنگی کتابخانه شهید بهشتی ماژین، در رفع مشکلات آن و برآوردن نیازها و خواسته های آن همکاری کنند.

در ادامه فروزان سلیمان پور ، مسئول کتابخانه شهید بهشتی و دبیر جلسه  گزارش مبسوطی از  فعالیتهای فرهنگی کتابخانه نظیر جشنواره رضوی، مسابقات کتابخوانی، فعالیتهای مجازی  اراِئه کرد.

سلیمانپور پیشنهاد داد به مناسبت در پیش رو بودن هفته کتاب؛ مسابقه کتابخوانی با همکاری پایگاه امام حسن مجتبی(ع) و حجه الاسلام احمدی، روحانی مستقر در بخش، از کتاب نهج البلاغه برگزار شود و برگزیدگان آن در هفته کتاب مورد تقدیر قرار بگیرند.

وی همچنین بر لزوم همکاری و مساعدت بیش از پیش آموزش و پرورش در راستای حضور فعال در برنامه های فرهنگی و مجازی کتابخانه تاکید کردند.
                                                                                                                                              
در این جلسه، محمود خنجری، شهردار ماژین ضمن تشکر ازمسول کتابخانه شهید بهشتی به دلیل پیگیری  مستمر امورات مربوطه ه و اجرای فعالیتهای فرهنگی،  قول مساعد جهت پرداخت نیم درصد داد و همچنین با پیشنهاد مسئول کتابخانه شهید بهشتی مبنی بر واگذاری یک  انشعاب آب کشاورزی برای آبیاری باغچه کتابخانه جهت ممانعت از هدر رفت آب آشامیدنی و کاهش هزینه های جاری کتابخانه موافقت کردند .

در ادامه خیر اله شاطی مسول نیروی انتظامی بخش که از مدعوین جلسه بودند با اشاره به تفاهم نامه انعقاد یافته بین اداره کل کتابخانه ههای عمومی استان ایلام و نیروی انتظامی استان ،آمادگی خود را برای  هر گونه تلاشی لازم برای  حفظ امنیت کتابخانه شهید بهشتی را اعلام نمود.

لازم به ذکر است، مواردی مانند همکاری ادارات و نهادهای فرهنگی در برگزاری برنامه های هفته کتاب، برگزاری نشست کتابخوان مجازی ویژه مسولین بخش، از  دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود
نسخه قابل چاپ